CW Enerji Kat Lot Verdi? CW Enerji Halka Arz Başvuru Sonuçları

May 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
CW Enerji Kat Lot Verdi? CW Enerji Halka Arz Başvuru Sonuçları

Yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesiyle Avrupa ve Türkiye’nin en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan CW Enerji’in halk arz başvuru sonuçları için geri sayım başladı. 

Yatırımcıların heyecanla beklediği halka arz olan CW Enerji şirketi, CWENEhisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görecek. Peki 108,60 TL’den halka arz olacak ​​CW Enerji kaç lot verecek? 

CW Enerji Halka Arz Büyüklüğü ve Halka Açıklık Oranı

CW Enerji halka arzının büyüklüğü 3,2 Milyar TL olarak açıklandı.

Halka arzı sırasında toplamda 30 milyon adet lot (hisse adedi) dağıtılacak. Aynı zamanda şirket 20% oranında hisselerini halka arz etmiş olacak.

CW Enerji Halka Arz Başvuru Sonuçları

QNB Finans Yatırım’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre, halka arzda birim fiyat 108,60 TL olarak belirlendi. Halka arz edilen 25 milyon TL nominal değerli paylar ile ek satışa sunulan 5 milyon TL nominal değerli payların tamamının satışı gerçekleşti. Toplam halka arz büyüklüğü 3 milyar 258 milyon TL olarak gerçekleşti.

Halka arzda, ek satış hariç halka arz edilen 25 milyon TL nominal değerli payların 4,97 katına denk gelen 124.365.483 TL nominal değerli pay talebi geldi.

Halka arzda, ek satış hariç, Bireysel Yatırımcılara tahsis edilen payların 4,26 katı ve Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 7,83 katı talep geldi.

Halka arz fiyatı üzerinden yatırımcı grubu bazında talep ve dağıtım bilgisi aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

CW Enerji Kat Lot Verdi? CW Enerji Halka Arz Başvuru Sonuçları

CW Enerji Kaç Lot Verdi?

CW Enerji (CWENE) 11-12 lot dağıtım yapıldı. (1194 – 1303 TL)

CW Enerji Ne Zaman İşlem Görecek?

CW Enerji’nin 4 – 5 mayısta Borsa İstanbul’da “CWENE” koduyla işlem görmeye başlaması bekleniyor.

CW Enerji Kat Lot Verdi? CW Enerji Halka Arz Başvuru Sonuçları

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı