BIST Şirket Haberleri

Cw Enerji (CWENE), Bir GES Kurulumunu Devreye Aldı

January 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Cw Enerji (CWENE), Bir GES Kurulumunu Devreye Aldı

Cw Enerji (CWENE), Diyarbakır’da bir çatı Güneş Enerji Santrali’nin (GES) devreye alındığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre 11 Ocak 2023 tarihinde 3,4 milyon dolar bedelle Ula Hayvancılık İnşaat Tarım ile yapılan anlaşma kapsamındaki GES bugün itibariyle devreye alındı.

Şirket yaptığı açıklamada “Diyarbakır ilinde yer alan çatı tipi güneş enerjisi santrali projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulü yapılarak devreye alınmıştır ve santral elektrik üretimine başlamıştır” ifadelerine yer verdi.

Antalya’da Da GES Kurulumunu Tamamlamıştı

Cw Enerji geçtiğimiz hafta da Antalya’da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına güneş enerji santrali (GES), kurulumunu tamamladığını duyurmuştu.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Cw Enerji (CWENE), Bir GES Kurulumunu Devreye Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP