Borsa Haberleri

Cw Enerji (CWENE), Antalya’da Çatı GES Kurulumunu Tamamladı

January 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Cw Enerji (CWENE), Antalya’da Çatı GES Kurulumunu Tamamladı

Cw Enerji (CWENE), Antalya’da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına güneş enerji santrali (GES), kurulumunu tamamladı.

CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, tamamlanan kuruluma ilişkin yaptığı açıklamada güneş enerji santrallerinin kurulumuyla firmaların enerji ihtiyaçlarının önemli bir kısmını yenilenebilir kaynaklardan karşıladıklarını belirterek “GES’ler firmaların karbon ayak izini azaltma ve sürdürülebilirlik hedeflerine doğru ilerleme konusundaki kararlılığını da gösteriyor” dedi.

Antalya’daki GES kurulumuna ilişkin olarak bilgi veren Yılmaz şöyle dedi:

“Firmanın çatısına 2251,2 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamladık. Santral ile firma yılda yaklaşık 1,5 milyon kg karbondioksit eşdeğeri kadar emisyonun önüne geçecek. Aynı zamanda yılda yaklaşık 227 ağacın kurtarılmasını sağlayarak temiz enerjiye de katkı sağlamış olacak.”

Cw Enerji (CWENE), Antalya'da Çatı GES Kurulumunu Tamamladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks