Borsa Yorumları

Citigroup’un “AL” Notu Verdiği Favori Büyüme Hisseleri

September 26, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Citigroup’un “AL” Notu Verdiği Favori Büyüme Hisseleri

Ocak ayından bu yana yıl içinde gördüğü yüksek seviyelerden düşmeye başlayan Russell 1000 Growth Endeksi, Citi’nin “gerileme döneminde büyüme hissesi alma” fırsatı yarattığına inanıyor. 

Endeks, 2023’te toplam getiri bazında 25% arttı ve 19 Temmuz’da 34% ile zirve yaptı. Stratejist Scott Chronert’e göre, o tarihten bu yana endeks 6%’dan fazla geriledi ve bunun altında yatan önemli bir ‘tek hisse dağılımı’ var. 

Endeksteki hisselerin neredeyse üçte ikisi 2023’teki en yüksek seviyelerinden 10% veya daha fazla düşerken, hisselerin üçte biri de yılbaşından bugüne zirvelerinin 20%’den fazla altında seyrediyor.

Citi, bir gerilemede yatırımcıların değerlendirmesi gerektiğine inandığı büyüme isimlerini taradı. Aşağıdaki listede; Citi’den “AL” notuna sahip, 31 Mart’tan bu yana 10% veya daha fazla gerileyen ve hisse başına konsensüs serbest nakit akışı tahminleri 31 Mart seviyelerinin üzerinde seyreden hisseleri inceleyebilirsin: 

  • Lockheed Martin (LMT)
  • Pinterest (PINS)
  • Netflix (NFLX)
  • Apple (AAPL)
  • KLA (KLAC)
  • DraftKings (DKNG)
  • Nvidia (NVDA)
  • Teradata (TDC)

✈️ Savunma ve havacılık şirketi Lockheed Martin nisan ayındaki 2023 zirvesine göre şu an 18% düşüşte. Ancak şirketin hisse başına serbest nakit akışı konsensüs tahmini mart sonundan bu yana yaklaşık 5 dolar arttı.

Şirket, bir süredir uçakları için tedarikçi sorunları ile mücadele ediyor ve ay başlarında F-35 jetleri için tüm yıl teslimat tahminini düşürdü. 

📌 Pinterest ise son yatırımcı gününün ardından ılımlı bir yükseliş yaşamış olsa da hisse ocak ayından bugüne kadarki en yüksek seviyelerine kıyasla hala 14% düşüşte. 

Şirket yönetimi, 2022 ve 2023’teki yavaşlamanın ardından bu yıl yaklaşık 8%’lik bir gelir artışı öngörüyor. Hisse başına tam yıl serbest nakit akışı tahmini, ilk çeyreğin sonundan bu yana 2,03 dolar arttı.

💻 Yarı iletken üreticileri Nvidia ve KLA da listeye girdi. Bugüne kadar 188%’den fazla yükselen Nvidia, ağustos sonundaki en yüksek seviyesinden şu anda 18% daha düşük bir seviyede işlem görüyor. 

Nvidia’nın yılbaşından bugüne kadarki muazzam yükselişi bazılarının hissenin aşırı satın alındığından şüphelenmesine neden olsa da ortalama hedef fiyatları hissenin cuma günkü kapanışa göre 47,7% yükselebileceğini gösteriyor. NVDA’yı izleyen analistlerin yaklaşık 95%’i hisseye “AL” notu vermiş. 

Citigroup’un “AL” Notu Verdiği Favori Büyüme Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC