Borsa Haberleri

Citibank Aşırı Satıştan Müzdarip Cazip Hisselere Gözünü Dikti!

Citibank Aşırı Satıştan Müzdarip Cazip Hisselere Gözünü Dikti!
Google News Icon Takip Et

Warren Buffett ve Ray Dalio gibi yatırım dünyasının efsanevi isimleri diplere dalıp kendilerine hisse beğenirken Citibank (C) gibi Amerika’nın önde gelen bankaları da diplerdeki hisseleri araştırmaya ve almaya devam ediyor. Peki, bunlar hangi hisseler? Gelin birlikte öğrenelim!

Kilit noktalar:

  • Amerika’nın en büyük dördüncü bankası olan Citibank, son düşüşte bazı hisselerin gereğinden fazla satış yaşadığınıi düşünüyor. Bu yüzden bankaya göre, içinde bulunduğumuz bu düşüş dönemi yatırımcılara büyük fırsatlar sunuyor. 
  • Bankanın Hong Li liderliğindeki analistlerine göre, “devam eden yüksek makro risk ve piyasa oynaklığı” göz önüne alındığında, aşırı satış yaşayan hisseler kısa vadede makro riskleri azaltmak için iyi birer alternatif olabilirler. Çünkü piyasada yaşanan aşırı satışlar, bazı şirketlerin gerçek değerinden daha az değerli olmasına neden oldu. Bu da analistlere göre, piyasanın geri dönüş yaşaması durumunda değerinin altındaki hisselerin çok fazla getiri potansiyeli olduğu anlamına geliyor. 
  • Citibank analistlerinin seçtiği sert satıştan müzdarip cazip hisseler şu sekilde: Applied Materials (AMAT), Lam Research (LRCX), Fidelity National Information Services (FIS), Autodesk (ADSK), Amazon (AMZN), Meta (FB), Goldman Sachs (GS) ve Capital One Financial (COF). (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz şirketlerin hepsine sayfanın en üstünden ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

👀 Değerinin Altındaki Cazip Hisseler 

İşte Citibank’a göre, şu an piyasa değerinin altında işlem görmeye devam eden bazı hisseler:

  • Listenin başında iki yarı iletken hissesi yer alıyor: Yarı iletken üretimi için dünyanın en büyük makine üreticisi Applied Materials ve yine yarı iletken endüstrisine imalat ekipmanlı sağlayan Lam Research.
  • Citibank analistleri, sert satış yiyen teknoloji hisselerinden devam ediyor: Finansal teknoloji şirketi Fidelity National Information ve inşaat ve mimarlık başta olmak üzere birçok sektör için yazılım üreten Autodesk
  • Listede küçük ve orta ölçekli şirketlerin yanı sıra büyük teknoloji şirketleri de yer aldı: Dünyanın en büyük e-ticaret mağazasına sahip Amazon ve metaverse tartışmalarıyla dikkatleri üzerine çektikten sonra ismini Meta Platforms olarak değiştiren Facebook. 
  • Fidelity’nin yanı sıra Citibank analistleri doğrudan iki finans hissesine daha “cazip hisseler” adı altında dikkat çekti: Dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs ve özellikle kredi-bütçe konusunda uzmanlaşmış bir banka olan Capital One Financial. 

Eğer bu tarz içerikleri “Yatırımcı okumaya doyamaz!” dersen aşağıdaki içeriklere de bir göz atabilirsin!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı