Bültenler

Jefferies’e Göre Madencilik Hisseleri Yükselmeye Hazır!

June 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Jefferies’e Göre Madencilik Hisseleri Yükselmeye Hazır!

Jefferies, bugün yaptığı açıklamada, ABD ve Avrupa’da ekonomi yavaşlasa bile madencilik hisselerinin yükselmeye hazır olduğunu söyledi.

Jefferies'e Göre Madencilik Hisseleri Yükselmeye Hazır!

Analist Christopher LaFemina, müşterileri ile paylaştığı bir notta, Rio Tinto (RIO) ve Vale (VALE) dahil olmak üzere birçok madencilik şirketinin hisselerini “TUT” notundan “AL” notuna yükseltti ve sektörün dalgalı olmaya devam edeceğini, ancak madencilik hisselerinin Çin’deki bir toparlanmadan fayda sağlayabileceğini söyledi.

Kilit Noktalar

  • LaFemina’ya göre, bu hisse senetlerinin çoğu, onları enflasyondan koruyacak bir dizi savunma özelliğine sahip. Bu özelliklerden bazıları söz konusu hisselerin pozitif bilançoları, düşük değerlemeleri ve yüksek getirileri diyebiliriz.
  • Vale ve Rio Tinto, bu yıl sırasıyla 32% ve 13%′ten fazla yükseldi ve her iki hisse senedinin de daha fazla yükselme alanı halen var. 
  • Rio Tinto hisseleri, Jefferies’in hisse başına 93 dolarlık fiyat hedefine dayalı olarak Pazartesi günkü kapanış fiyatından 22,5%’lik bir potansiyel getiri sunarken, Vale, hisse başına 24 dolarlık bir hedef fiyat ile kapanış fiyatına kıyasla 29,4% getiri sağlayabilir.

🧐 Hisselere Mercek

🎯 Vale SA (VALE), Çin’den gelen yoğun talep sayesinde güçlü demir cevheri fiyatlandırması nedeniyle son iki yılda karları ve nakit akışları yükselen lider bir demir cevheri üreticisidir.

Şirket son yıllarda bilançosunu önemli ölçüde temizledi , bu nedenle Vale şimdi kolayca güçlü hissedar ödemeleri sunabilecek bir konumda.

Çin ekonomisini yeniden açarken, şirket önümüzdeki aylarda hisselerinin yükseldiğini görebilir.

🎯 Rio Tinto (RIO), demir cevheri ve alüminyum endüstrilerinde liderdir ve birinci sınıf bakır büyüme profili sunar.

Bakır, enerji geçişinde “yeni petrol” olarak konumlanacağı için bu hisseye mercek tuttuğumuzda önemli bir detay olarak ele alınabilir.

Küresel enerji geçişi olağanüstü derecede metal yoğun olduğu için önümüzdeki on yılda metallere ilişkin talebin mevcut arzı zorlaması muhtemel olduğundan, endüstriyel metaller ve bu metallere ilişkin şirketler haliyle en büyük büyüme fırsatlarından birini temsil ediyor.

Jefferies'e Göre Madencilik Hisseleri Yükselmeye Hazır!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı