Borsa Haberleri

Çemaş Döküm Sanayi’den Işıklar Holding’e Pay Satışı

Şubat 13, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Çemaş Döküm Sanayi’den Işıklar Holding’e Pay Satışı

Çemaş Döküm Sanayi (CEMAS), sahip olduğu Özışık İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım’ın A grubu nama yazılı bazı paylarını Işıklar Enerji ve Yapı Holding’e (IEYHO) satılmasına karar verildiğini açıkladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre satışa konu paylar, bir pay sahibine 15 oy hakkı ve Yönetim Kurulu’na aday gösterme imtiyazına sahip.

Açıklamaya göre 1.280.344.200 adette  12 milyon 803 bin 442 TL nominal bedelli A grubu nama  yazılı Özışık İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım payları, hazırlanan değerleme raporuna göre Işıklar Holding’e 30,2 milyon TL bedelle satılacak.

Açıklamada, satış bedelinin Şubat 2024 sonuna kadar tahsil edilmesinin planlandığı da aktarıldı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti