CEMAS Hisse - Çemaş Döküm Sanayii A.Ş.

₺3,33

Güncel Fiyat

₺72.881.733,14

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.04 (1.22%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

CEMAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺3,33

Satış

₺3,34

Günlük Değişim %

1,22%
Günlük Hacim (TL) ₺72.881.733,14
Taban ₺3,00

Haftalık En Yüksek

₺3,50

Aylık En Yüksek

₺5,16
F/K 4,91

Piyasa Değeri

₺2.634.030.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,92%
Volatilite 4,26%

Açılış Fiyatı

₺3,28

Alış

₺3,33

Günlük Değişim (TL)

₺0,04
Tavan ₺3,66

Haftalık En Düşük

₺3,18

Aylık En Düşük

₺3,03
PD/DD 1,30

Sermaye

₺791.000.000,00
Net Kâr ₺536.090.482,00

CEMAS - Şirket Hakkında

CEMAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. CEMAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MAHMUT KAAN ÖZKAN

Kuruluş Tarihi

08/03/1976

Halka Arz Tarihi

28.06.2010

Sektör

ÇİMENTO, MADENCİLİK, OTOMOTİV VE DİĞER SANAYİ KOLLARI İÇİN PİK SFERO ALÜMİNYUM ÇELİK DÖKÜM OLMAK ÜZERE HER TÜRLÜ DÖKÜM VE İŞLEME FAALİYETLERİ.

Çalışan Sayısı

605

Adres

ANKARA ASFALTI 12.KM 40100 KIRŞEHİR

Merkez

TR

CEMAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Çemaş Döküm Sanayii A.Ş.

Çemaş Döküm Sanayii Anonim Şirketi (A.Ş.) devlet tarafından 1976 yılında 150 bin metrekare arazi üzerine ve 21 bin metrekare kapalı alana çimento sektöründe hizmet vermesi için kuruluyor. İlk olarak Kırşehir merkezli olarak kurulan Çemaş Döküm Sanayii A.Ş., 1995 yılı itibarıyla Işıklar Holding bünyesine katılıyor. Çimento ve madencilik sektörüne alaşımlı öğütme elemanları üretme amacıyla kurulan şirket, günümüzde geniş ve kapsamlı bir hizmet listesine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Çemaş Döküm Sanayii A.Ş., işlerini başarıyla gerçekleştirdiklerini gösteren onay ve sertifikalarıyla adından sıklıkla söz ettiriyor. Şirket, gerçekleştirdiği çalışmalarda önce kalite prensibi doğrultusunda çalışmalar yürütüyor.

Çemaş Döküm Hakkında:

Sektörün öncüsü olmasında önemli rol oynayan çalışmalara imza atan Çemaş Döküm Sanayii A.Ş. çimento, madencilik, otomotiv ve diğer sanayi kolları için döküm ve işleme faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Şirket, üretimlerinde başarılı stratejiler ve teknolojik yenilikleri göz önünde bulundurmakta ve üretimlerini buna yönelik gerçekleştirmektedir. 

Çemaş Döküm Sanayii A.Ş.’nin, kendisini her geçen gün geliştirmekte olduğu çalışmalarıyla sektörün öncü firmalarından biri olmayı başarmış olduğu bilinmektedir. Şirket, uzun yıllardır döküm sektöründe hizmetlerine devam etmekte ve hizmet kalitesini her geçen gün artırmaktadır. Sektörün öncü firmalardan biri haline gelmiş olması, şirketin her geçen gün daha geniş bir alanda hizmet vermesini sağlamaktadır.

Çemaş Döküm Sanayii A.Ş., 24-28 Haziran 2010 tarihlerinde 2,60 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin sahip olduğu payın 51.750.000 lot olduğu bilinmektedir. Günümüzde fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 94 olduğu bilinmektedir. Aracı kurum olarak Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tercih edilmiştir. Şirketin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlem tarihi ise 2 Temmuz 2010 olarak bilinmektedir. 

CEMAS hisse koduna sahip olan şirket, Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Çemaş hisselerinin dahil olduğu endeksler arasında XK100, XKTUM, XMANA, XTUMY, XUSIN, XUTUM ve XYLDZ bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl CEMAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına CEMAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca CEMAS DOKUM SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
CEMAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.