Borsa Yorumları

Cathie Wood’un Hedef Fiyatına Göre Bu Hisse 650% Artabilir

September 21, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Cathie Wood’un Hedef Fiyatına Göre Bu Hisse 650% Artabilir

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Tesla’nın (TSLA) şu an “dünyadaki en büyük yapay zekâ fırsatı” olduğuna inanıyor.

Wood, “Bu yüzden daha gidecek çok yol olduğunu düşünüyoruz, daha yeni başladı.” diyor.

🚗 Tesla’nın otonom taksi fırsatının “kazananı olacağını” düşünen Wood, “İnsanları A noktasından B noktasına en hızlı ve en güvenli şekilde ulaştıran ilk şirket muhtemelen bu alandaki en büyük kazanan olacak.” yorumunu yapıyor.

ABD’de Tesla’nın bir numaralı isim olduğuna inanan Wood, otonom taksi platformunun en ilginç yanının marj yapısı olduğunu belirtiyor:

Tesla şu an dünyadaki en büyük yapay zekâ projesi değil ancak değerinin inanılmaz derecede düşük olduğunu düşünüyoruz.

📈 Wood, Tesla’ya 2027 yılına kadar 2.000 dolarlık bir hedef fiyat belirledi – bu da hissede salı günkü kapanışa göre 650%’lik bir artış temsil ediyor.

Bildiğimiz üzere Tesla CEO’su Elon Musk, sürücüsüz, elektrikli taksilerden oluşan bir filo oluşturma hedefinden bahsetmişti. Reuters’a göre Musk, geçen yıl Tesla’nın “fütüristik görünümlü, özel” bir sürücüsüz taksi yapacağını söylemiş ancak bir zaman çizelgesi sunmamıştı.

Tesla, Wood’un amiral gemisi Ark Innovation fonundaki 11,35%’lik ağırlığıyla en büyük holding. Bu, bu yılın başlarındaki 9,4%’lük paya göre bir artış.

Wood esasen uzun zamandır elektrikli araçlara geçişin hızlanacağına inanan bir Tesla boğası (artış beklentisi). Wood’un önceki hedefi hissenin 2026 yılına kadar 1.500 dolara ulaşmasıydı.

👀 Wood daha önce robot taksi fırsatının 2030 yılına kadar 8 trilyon ile 10 trilyon dolarlık bir seviyeye ulaşacağını öngörmüştü.

Otonom sektöründe yalnızca elektrikli araçlardan bahsetmiyoruz.” diyen Wood, diğer unsurların yanı sıra robotik teknolojisi ve yapay zekânın da gündemde olduğunu belirtiyor:

Bu, bize göre patlayıcı fırsatlar yaratacak. Küresel pazarda bugün kabaca 15 trilyon dolar olan gerçek anlamda yıkıcı bir yeniliğin önümüzdeki beş ile 10 yıl içinde 200 trilyon dolara çıkacağını görüyoruz. Yapay zekâ en büyük katalizör olacak.

Cathie Wood’un Hedef Fiyatına Göre Bu Hisse 650% Artabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC