Borsa Yorumları

Bu “Yanlış Fiyatlandırılmış” Hisseler, Göz Ardı Edilemeyecek Kadar Cazip – BofA

September 25, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bu “Yanlış Fiyatlandırılmış” Hisseler, Göz Ardı Edilemeyecek Kadar Cazip – BofA

Bank of America bu hafta, mevcut piyasa ortamında önemli ölçüde değerinin altında olduğuna inandığı bir dizi hisse belirlemiş. Ayrıca bu hisselerin hepsi bankadan “AL” notu almış.

Analistler, piyasa gerilerken bile yatırımcıların göz ardı ettiği birkaç hisse bulunduğuna inanıyor. 

🏭 ESAB (ESAB): Bu yılın başlarında analist Sherif El-Sabbahy İsveçli sanayi şirketini “NÖTR” notuyla izlemeye başladı.

Ancak bu hafta başında banka, ESAB’ın göz ardı edilemeyecek kadar cazip olduğunu söyleyerek hissenin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti.

El-Sabbahy, ESAB’ın çeşitli portföyü için “yenilenmiş bir değer” gördüğünü ve şirketin tahmin edilenden daha iyi bir performans gösterdiğini söylüyor.

ESAB, halka arzından bu yana tutarlı bir sicil geliştirdi.” diyen El-Sabbahy’e göre, bu kadar çok “az takdir edilen büyüme vektörü” ve çok sayıda uzun vadeli destek ile hisseleri satın almanın zamanı geldi.

Banka, bu yıl 47% değer kazanan hissenin daha da yükselebileceğini düşünüyor.

☀️ First Solar (FSLR): Analist Julien Dumoulin-Smith, güneş enerjisi şirketinin hisselerinde giderek daha çok boğa (artış beklentisi) konumuna geçiyor. 

First Solar geçtiğimiz günlerde bir analist günü düzenledi ve Dumoulin-Smith yatırımcıların endişelerinin abartılı olduğunu söyledi.

Analist, “Bize göre hisse yalnızca bilanço revizyonları üzerinde çalışmalı ancak yönetim aynı zamanda teknolojisinin rakiplerinin gerisinde kaldığına dair artan bir algıyı da ele aldı.” diyor.

BofA, analist gününün hisse başına kâr beklentisi de dahil olmak üzere detaylar konusunda yetersiz olduğunu kabul etti ancak hissedarların endişelerini hafifletecek harcama planları ve teknoloji gelişmeleriyle dolu olduğunu söyledi.

Dumoulin-Smith, “Bu durum yatırımcılar için bir hayal kırıklığı gibi görünse de, şirketin bilanço potansiyeline ilişkin yüksek beklentileri teyit ettiğine inanıyoruz; ileriye dönük olarak konsensüste daha fazla yukarı yönlü revizyon bekliyoruz.” yorumunu yapıyor. 

💻 ASML Holding (ASML): Analist Didier Scemama yakın tarihli bir notunda, “Sakin olun ve Hollandalı yarı iletken ekipman şirketinin hisselerini satın alın” diye yazdı.

Banka, ASML’in yarı iletken üretmek için gerekli litografi araçlarında pazar lideri olduğunu belirtirken, aşırı ultraviyole litografi teknolojisine atıfta bulunan Scemama, “ASML şu anda yeni nesil litografide tekel olan 90%’a yakın bir pazar payına sahip.” dedi.

Ancak Scemama yakın vadeli görünümün inişli çıkışlı olabileceğini de kabul etti. Mevcut makroekonomik ortam çok belirsiz göründüğü için ASML’nin 2025-2030 hedeflerinin risk altında olduğunu belirten analist, yavaşlayan akıllı telefon ve kişisel bilgisayar segmentinin yakın vadede hisse üzerinde baskı yaratabileceğine inanıyor.

Yine de BofA, yatırımcıların bu görece düşük performanstan faydalanması ve dip seviyeyi satın alması gerektiğini söylüyor.

Bu “Yanlış Fiyatlandırılmış” Hisseler, Göz Ardı Edilemeyecek Kadar Cazip - BofA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC