Borsa Yorumları

Bu Piyasa Değeri Küçük Hisseler “İnanılmaz Cazip” – Wall Street

September 21, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bu Piyasa Değeri Küçük Hisseler “İnanılmaz Cazip” – Wall Street

Birçok analist ve yatırımcıya göre mevcut koşullar, piyasa değeri küçük hisseleri satın almak için oldukça uygun.

Raymond James Investment Management’ın baş piyasa stratejisti Matt Orton, yatırımcıları şu an portföylerine piyasa değeri küçük hisseleri “stratejik olarak eklemeye” teşvik eden son kişi oldu.

Orton, piyasa değeri küçük hisselerin görünümünü birkaç aydır beğendiğini ve küçük sermayeli bir ABD endeksi olan Russell 2000’in “temel destekten sıçraması” ve S&P 500’ü tekrar geçmesiyle zeminin iyileştiğini söyledi.

Analist; “Değerlemeler inanılmaz derecede cazip olmaya devam ediyor, bilançolar dibe vuruyor ve 2024 mali yılına doğru yeniden hızlanıyor.” diyor. 

Orton, faiz oranlarının dalgalı seyretmesi ve “yukarı yönlü kırılmaması” halinde piyasa değeri küçük şirket hisselerinin daha iyi performans göstermeye devam edebileceğini söyledi.

Orton, Russell 2000’in 1.900 seviyesinde kalması durumunda, özellikle 2.000’i geçmesi halinde “uzun vadeli bir kırılma” şansı arttığı için uzun pozisyon çağrısında bulunuyor. Analist özellikle sanayi ve bilişim teknolojisi segmentlerini beğeniyor.

Allspring Global Investments’ın kıdemli portföy yöneticisi Tom Ognar da küçük ve orta ölçekli hisselerin büyüme hisseleri arasında “en çok ilgi çeken” hisseler olduğunu söylüyor:

Piyasa değeri yüksek hisselere kıyasla uzun süren düşük performans dönemlerinin ardından küçük ve orta hisselere sağlanan değerlemelere çok dikkat ediyoruz.

Bu yıl, büyüme hisselerine odaklanan yatırımcılar için geçen yıldan çok daha iyi geçti ve Ognar, rallinin daha geniş pazara yayılabileceğine inanıyor.

Ognar, “Bence genişlemeye başlıyoruz, küçük ve orta ölçekli hisselere daha fazla katılım görmeye başlayacaksınız.” diyor.

Bank of America da geçen ayın sonlarında ekonomik toparlanma konusunda daha iyimser olmaya başladığını ve en büyük kazananların piyasa değeri küçük hisseler olabileceğine inandığını söylemişti. 

Dilersen bu görünüme paralel olarak hangi küçük ve orta ölçekli hisselerin öne çıktığına birlikte bakalım.

  • Allegro Microsystems (ALGM)
  • Shoals Technologies Group (SHLS)
  • Valvoline (VVV)
  • Clearwater Analytics (CWAN)
  • Xenon Pharmaceuticals (XENE)

Otomotiv ve endüstriyel pazarlar için sensör ve güç entegre devrelerinin “yenilikçi tasarımcısı” olarak tanımladığı Allegro kapsamında analist, elektrifikasyon ve otonom trendinin “büyüme için iki itici güç olarak öne çıktığını” belirtiyor.

RBC Capital Markets’ın “epilepsi ve depresyon tedavisinde ‘GÜÇLÜ AL’” dediği Xenon, analistlere göre ​​geç aşama epilepsi denemelerinde yüksek bir başarı oranına sahip ve “rekora yakın gelir elde edebilir ve sağlam bir değerleme tabanı oluşturabilir.

RBC, “Buna ek olarak, yatırımcıların depresyonda, bir önceki ilaçtan umut vaat eden sinyaller göz önüne alındığında şirkete yönelik yakın vadeli yukarı yönlü fırsatları yeterince takdir etmediğine inanıyoruz.” diyor. 

Bu Piyasa Değeri Küçük Hisseler “İnanılmaz Cazip” - Wall Street

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC