Al Sinyali Veren Hisseler

Bu Hisseler 2024’te İddialı Bir Geri Dönüşe Hazırlanıyor

Aralık 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bu Hisseler 2024’te İddialı Bir Geri Dönüşe Hazırlanıyor

Ekim ayının sonundan bu yana hisselerin büyük bir kısmı toparlanarak yükselişe geçerken, bir dizi isim hâlâ çeşitli sorunlarla mücadele ediyor. Ancak konsensüse göre bu isimler kendilerini 2024’e hazırlıyor. 

Piyasalar Fed’in 2024’te faiz indirimleriyle para politikasını gevşetmeye başlayabileceğini düşünüyor. Wall Street de düşük faiz ortamında performans konusunda rakiplerinin gerisinde kalan bazı isimlerin yükselişe geçebileceğine inanıyor. 

Aşağıdaki listede; 2023’te en az 15% değer kaybetmiş, 2023 hisse başına kârı en az 10% düşmesi beklenen, 2024’te kâr büyümesi en az 20% artması beklenen ve ortalama hedef fiyatları 20% ve üzerinde bir artışa işaret eden isimleri inceleyebilirsin:

  • Apa (APA)
  • Catalent (CTLT)
  • Hasbro (HAS)
  • Newmont (NEM)
  • Pfizer (PFE)

💉 Yatırımcılar, biyo ilaç şirketi Catalent için oldukça umutlu. 2024 için hisse başına kârında 127,4% ile en büyük artışın beklendiği hisseyi izleyen analistlerin ortalama hedef fiyatı, Catalent’in 28% artabileceğini ima ediyor. 

Ocak ayından bu yana 17% değer kaybetse de şirket geçen ay mali ilk çeyrek için beklentilerden daha iyi bir zarar açıklayarak yükseldi. Hatta Baird kasım ayında hissenin “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine taşıdı:

Bizi bu kararı vermek için tutan endişelerin tümü giderildi ve 2024’ün ilk yarısında bilançonun ve beklentilerin iyileşmesini bekliyoruz.” 

💊 Analistler ayrıca ilaç devi Pfizer’ın kaderinin de gelecek yıl değişeceğine inanıyor. Hisse bu yıl şimdiye kadar 44% değer kaybetse de analistler şirket kârının 2024’te 82% büyüyebileceğini düşünüyor. 

Bu ayın başlarında şirket, obez hastaların olumsuz yan etkiler deneyimlemesi nedeniyle günde iki kez alınan kilo kaybı ilacına yönelik çalışmaları sonlandıracağını açıklamıştı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti