Al Sinyali Veren Hisseler

Bu 9 Hisse Bilanço Sezonunda Atağa Geçmeye Hazırlanıyor

January 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bu 9 Hisse Bilanço Sezonunda Atağa Geçmeye Hazırlanıyor

Yatırımcıların aralık ayındaki FOMC toplantısının ardından 2024’te olası faiz indirimi söylemlerini kutlamalarıyla hisseler 2023’e güçlü bir ralliyle veda etti. 

Bu güçlü performansın lideri olarak yapay zekâ coşkusuyla destelenerek öne çıkan teknoloji hisselerinin katkılarıyla geçtiğimiz yıl S&P 500 24%, Nasdaq 43,4% yükseldi. 

Üstelik, Wall Street borsalarda hâlâ iyi fırsatlar olduğunu düşünüyor; analistlere göre S&P 500’e kıyasla daha ucuz değerlemelere sahip bazı hisseler, 2024’te güçlü bir bilanço büyümesinden faydalanmaya hazırlanıyor. 

🧐 Bu hisseleri belirlemek içi önümüzdeki 12 ay için gelecek fiyat/kazanç oranı 21’in altında, 2024’te bilançolarını en az 20% büyütmesi beklenen ve izlendikleri analistlerin en az 50%’sinden “AL” notuna sahip isimleri taradık:

  • Arch Capital Group (ACGL)
  • Bank of New York Mellon (BK)
  • Delta Air Lines (DAL)
  • Halliburton Company (HAL)
  • JPMorgan Chase (JPM)
  • Match Group (MTCH)
  • PayPal Holdings (PYPL)
  • Schlumberger (SBL)
  • Targa Resources (TRGP)

Yukarıdaki kriterler göz önüne alındığında, listeye finans ve enerji hisseleri hükmetti. Ancak diğer sektörlerden de bazı hisseler göze çarpıyor. 

✈️ Delta Airlines ve Arch Capital Group, sırasıyla 6,6 ve 9,7 ile en düşük fiyat/kazanç oranlarına sahip isimler oldu. Delta aynı zamanda 91,6% ile en yüksek bilanço büyümesinin beklendiği hisse. Ayrıca havacılık sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan DAL için analistlerin 82%’si “AL” diyor. 

👥 Öte yandan bir iletişim hissesi de öne çıktı; Match Group, 18,9’lik gelecek fiyat/kazanç oranı ve 55,6%’lık bilanço büyümesi beklentisiyle izlendiği analistlerin yarısından fazlasının “AL” olarak değerlendirdiği bir hisse.

Bu 9 Hisse Bilanço Sezonunda Atağa Geçmeye Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC