Borsa Yorumları

Bu 3 Ev Geliştirme Hissesi için “AL” Diyoruz – BofA

September 20, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bu 3 Ev Geliştirme Hissesi için “AL” Diyoruz – BofA

Bank of America’ya göre, enflasyonist baskıların azalması ve ev değerlerinin güçlenmesi, ev geliştirme alanındaki perakendeciler için er ya da geç bir toparlanma anlamına gelecek.

Bankanın ev geliştirme sektörüne yönelik göstergesi ağustos 2023 için hâlâ negatif seyretse de temmuz ayına göre yükseldi.

Analist Elizabeth Suzuki “Bu, bize ev geliştirme perakendecileri tarafından 2023’ün ilk yarısında belirtilen zayıf satış eğilimlerinin artık toparlandığına dair inanç veriyor. 2023’ün ikinci yarısında yıllık satış büyümesindeki toparlanma, tüketici üzerinde enflasyondan kaynaklanan baskının azalması ve yüksek ipotek oranları ve düşük konut cirosu nedeniyle konut piyasası üzerindeki baskının azalmasından geliyor.” diyor. 

Suzuki’ye göre iyileşen temeller, yatırımcı duyarlılığında toparlanma sektörlerine doğru potansiyel bir geçiş ve ev geliştirme hisseleri için cazip değerlemelerin birleşimi, analistin “AL” notu verdiği Floor & Décor (FND), Home Depot (HD) ve Lowe’s (LOW) gibi hisseleri öne çıkarıyor. 

🏡 Ev geliştirme sektörüne yönelik bir diğer destek de yüksek temel varlık değerlerinden geliyor. BofA, ABD Mortgage ve Yapılandırılmış Finans Araştırma ekibinin daha önce 0% olarak tahmin ettiği ABD konut fiyatlarının, 2023 yılında yıllık bazda 6% artacağını öngördüğünü belirtiyor. Suzuki, “Ev değerlerindeki güç, ev geliştirme talebi için uzun vadeli istikrar sağlayabilir.” diyor. 

Analist, önümüzdeki 12 ay içinde ev geliştirme harcamalarına yönelik iyileşen tüketici duyarlılığının, bu yılın başlarında pandeminin neden olduğu “benzeri görülmemiş büyüme” ve ardından gelen düşüşün ardından, 2023 ve 2024 yıllarında harcama seviyelerini sabit tutabileceğini de sözlerine ekledi.

🎯 Suzuki’nin Floor & Décor için belirlediği 114 dolarlık hedef fiyatı, hissenin pazartesi günkü kapanış fiyatı olan 92 dolardan neredeyse 24%’lük bir artışa işaret ediyor. BofA’ya göre FND’nin artan mağaza sayısı ve zincir mağaza satışlarındaki büyüme bu hedef fiyatı destekleyen faktörler arasında.

🎯Suzuki, Home Depot’un tutarlı şirket uygulamasına, pazar payını artırma potansiyeline ve göreceli esnekliğine dayanarak, hissenin 12 aylık hedef fiyatını 363 dolar olarak belirledi. Bu da HD’nin yine pazartesi günkü kapanışına göre 14%’ten fazla artabileceğini ima ediyor.

🎯 Son olarak analist, Lowe’un sağlam temellerini pazartesi günkü kapanışa göre yaklaşık 33%’lük bir artışa işaret eden 289 dolarlık hedef fiyatının ana nedeni olarak belirtiyor.

Suzuki, “Buna ek olarak LOW, süregelen verimlilik geliştirmeleri ve ürün farklılaştırması yoluyla birkaç yıl boyunca kârlarını genişletme fırsatına sahip.” yorumunu yapıyor.

Bu 3 Ev Geliştirme Hissesi için “AL” Diyoruz - BofA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC