Bültenler

Borsalar Ekim Ayına Karışık Başladı

October 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Ekim Ayına Karışık Başladı

ABD’li yasa yapıcıların hükümetin kapanmasını önleyen kısa vadeli bir anlaşmaya varmalarının ardından borsalar, ekim ayının ilk işlem gününde karışık açıldı.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,42% ve S&P 500 0,22% düşerken, Nasdaq 0,30% yükseldi. 

📍 Ne Oldu?

Senato, cumartesi gece yarısına saatler kala bir devam kararını kabul etti. Hükümetin kasım ortasına kadar finanse edilmesini sağlayan tasarı, kapanmaya saatler kala kabul edildi ve ardından Başkan Joe Biden tarafından imzalanarak yasalaştı. Bu konuda daha detaylı bilgi edinmek istersen şu içeriğimize göz atabilirsin.

👀 Ne Dediler?

Harris Financial yönetici ortağı Jamie Cox, “Yatırımcılar sürekli uçurumun kenarına sürüklenmekten hoşlanmıyor. Piyasalar bunun 2023’ün aksine 2024’te gerçekleşecek bir olay olduğunu göz ardı etmeye başlayacak.” yorumunu yapıyor.

Buraya Dikkat! 

Yatırımcılar bugün açıklanacak satın alma ve inşaat harcamalarına ilişkin ekonomik verileri izleyecek. Haftanın ilerleyen günlerinde ise dikkatler, cuma günü işgücü piyasasının sağlığı hakkında fikir veren bir dizi istihdam verisine çevrilecek. 

📊 Hisse Hareketleri

Sphere Entertainment (SPHR) hisseleri, şirketin duma günü Las Vegas’da bir U2 konseriyle yeni etkinlik alanı Sphere’i açmasının ardından 10%’un üzerinde değer kazandı.

Insulet’in (PODD), Jefferies’in şirketin “TUT” notunu “AL” seviyesine çıkarmasıyla 4%’e yakın yükseldi. 

Tesla (TSLA) hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek teslimatlarında bir kez daha düşüş görmesi ve Wall Street beklentilerinin altında kalmasıyla 1%’in üzerinde geriledi. 

Borsalar Ekim Ayına Karışık Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC