Borsa İstanbul Notları

Borsada Haftalık Kapanış Zamanı

Borsada Haftalık Kapanış Zamanı
Google News Icon Takip Et

📊 Endeks zirvede fiyatlamalara kaldığı yerden devam ettiği görülüyor. Kâr realizasyonlarının sıklığı ve fiyat hareketlerinin seans içinde volatilitesinin arttığı izleniyor. Trendin güçlü olduğunu geri çekilmeler sonrası güçlü toparlanmalardan anlayabiliyor olsakta yatırımcılarca gün içindeki hızlı değişimler stres yaratabiliyor.

9.000 seviyesinin üzerine kalıcılık endekste toparlanmayı sağlayabilir. İlk bakışta hızlı geri çekilme ürkütücü dursa da piyasaların doğası gereği yaşanan durumu olağan karşılamak mümkün.

👉 Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE), ocakta bir önceki aya göre 3,85%, geçen yılın aynı ayına kıyasla 57,85% artış gösterdi. Gıda tarafında faaliyet gösteren şirketlerde fiyatlama gücünün görece arttığı konusunda önemli mesaj değeri taşıyabilecek olan veri dikkat çekiyor.

Saat 11.00 itibarıyla 9.266 seviyelerinde 0,27% ile sınırlı yükseliş seyri sürüyor. Piyasanın yeni odak seviyesinin 9.000 olduğu izleniyor. Bu seviyenin üzerinde kalınabilmesi yükselişin devam etmesi için önemli bir sinyal ve destek niteliği taşıyabilir.

💡 Pozitif ayrışan sektörlere baktığımızda kimya ve taş toprak sektöründeki son günlerde sağlanan istikrar dikkat çekiyor.

📌 Günlük kapanış henüz gerçekleşmese de yükselişle pozitif ayrışan sektörler:

  • Kimya
  • Gıda
  • Taş Toprak
  • Kobi Sanayi
  • Madencilik

Zirvede Fiyatlanan Hisseler!

Endeksin tarihi zirvesinde olmamasına rağmen teknik anlamda yeni zirveler de oluşturan hisseler olabilir. İşte zirvede fiyatlanan 5 şirket ve güncel kapanış fiyatları:

🏅 BIENY: 51,25 TL

🏅 BNTAS: 14,09 TL

🏅 BORSK: 29,18 TL

🏅 CMENT: 301,75 TL

🏅 DNISI: 24,06 TL

📈 Yabancı ilgisinin arttığı ve daha da artabileceği beklentileri gündemdeyken yönelimlerin daha likit olan varlıklara olabileceği düşünülüyor. Bu anlamda işlem hacmi ve derinliği daha yüksek hisselerin yabancı yatırımcılarca ön planda olabileceği düşünülebilir. Ayrıca konjonktürel şartlara uygun özelliklere sahip şirketlerde pozitif ayrışmalar beklenebilir.

İlgini çekebilecek “BIST 100’de İlgi Artan Hisseler” içeriğine başlığın üzerine tıklayarak erişebilirsin!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Matriks, Finnet2000.