Al Sinyali Veren Hisseler

BofA’nın Favori Küçük Sermaye Hisseleri

January 31, 2024 • 4 dakika okuma süresi
BofA’nın Favori Küçük Sermaye Hisseleri

Geçen yıl borsalardaki olağanüstü ralli, büyük ölçüde teknoloji hisseleri ve özellikle de Muhteşem Yedili grubundaki teknoloji devleri ve diğer yapay zekâyla ilişkili isimler tarafından desteklendi.

Ancak bu yıl Wall Street, borsadaki yükselişin bu isimlerin ötesinde genişleyeceğini ve birçok küçük ve orta ölçekli ismin de kazananlar arasında yer alacağını öngörüyor. 

Piyasadaki yükselişin son ayağında bunu görmeye de başladık. Ekim ayında dip seviyesine ulaştıktan sonra, küçük sermayeli hisselerden oluşan Russell 2000 endeksi yaklaşık 23% değer kazandı. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, bu süre zarfında S&P 500 neredeyse 20% yükseldi.

Bu çerçevede, Bank of America 2024 yılı için favori küçük ve orta ölçekli hisselerinin bir listesini yayınladı. Listede yer alan hisselerin tamamı analistlerden “AL” notuna sahip, piyasa değerleri 1 milyar ile 15 milyar dolar aralığında, ABD’nin önde gelen küçük/orta ölçekli endekslerinden birinde listeli ve günlük ortalama işlem hacmi en az 20 milyon dolar seviyesinde. 

Stratejist Jill Carey Hall, bu yıl sepetin 12 aylık ortalama potansiyel artışının 29% olduğunu ve büyüme yerine değer hisselerine doğru hafif bir eğilime yöneldiğini belirtiyor. 

BofA’nın 2024 için Favori Küçük/Orta Sermayeli Hisseleri

  • Ralph Lauren (RL)
  • United Airlines (UAL)
  • Wayfair (W)
  • CyberArk Software (CYBR)
  • Air Lease (AL)
  • Amylyx Pharmaceuticals (AMLX)
  • Knight-Swift Transportation Holdings (KNX)
  • Bath & Body Works (BBWI)

🧼 Toplam 9,6 milyar dolar piyasa değerine sahip vücut bakım perakendecisi Bath & Body Works, BofA analisti Lorraine Hutchinson’ın sevdiği hisselerden. Analistin 26 Ocak kapanışından itibaren 13% potansiyel artış öngördüğü şirket, ayrıca “en cazip isimlerden biri” olarak öne çıkıyor. 

Hutchinson, “Şirketin 2024’ün ikinci yarısında yeni kategori büyümesi, müşteri kazanımı, birim büyümesi ve ortalama birim perakende desteğinin faydalarından en iyi şekilde yararlanmasını bekliyoruz. BBWI ayrıca, 2024 yılına kadar hammadde maliyet avantajlarını sürdürebilecek az sayıdaki perakendeciden biri.” yorumunu yapıyor. 

Nihayetinde BofA, bu faktörlerin şirketin satışlarını toparlamasını, kâr marjını genişletmesini ve kazanç ve nakit büyümesini artırmasını bekliyor. Bath & Body Works hisseleri 2023’te 2,4%, 2024’te de şu ana kadar 0,4% yükseldi. 

💊 Analist Geoff Meacham’a göre, biyofarma hissesi Amylyx Pharmaceuticals 2023’te 60% düşmesine rağmen önümüzdeki 12 ay içinde 173%’lük göz kamaştırıcı bir ralli gerçekleştirebilir. ALS ya da Lou Gehrig hastalıkları için tedaviler geliştiren Amylyx, ocak ayında 7%’den fazla artış gösterdi.

Meacham, AMLX’in ABD’de hasta kaydının yavaşlamasına ilişkin sorular nedeniyle AB’den onay için reddedilmesinin ardından geçtiğimiz yıl önemli ölçüde düştüğünü hatırlatıyor.

Analist olumlu sonuçlar gösteren sonuçlara dayanarak hissenin şu anda “bu yılın en iyi birleşme ve satın alma hedeflerinden biri” olarak görüldüğünü de sözlerine ekledi.

✈️ Öte yandan Bank of America’nın 2024 için en iyi küçük veya orta ölçekli hisse olarak gördüğü United Airlines, 2023’te 9,4% yükseldi. 

Chicago merkezli havayolu şirketi, bu ayın başlarında bir kapı paneli kazasının ardından Boeing (BA) 737 Max 9 uçaklarının uçuşuna getirilen yasaklardan zarar gördü. United’ın dördüncü çeyrek kâr ve gelirlerinin analistlerin tahminlerini aşmasının ardından hisse geçen hafta yükseldi.

Ancak analist Andrew Didora, United’ın 41% daha yükselebileceğini tahmin ediyor:

UAL’nin başlangıçta beklediğimizden daha olumlu kaldıraç görünümüne karşı bir değerleme kopukluğu görüyoruz. Sektör riskleri devam ederken ve yatırım harcamaları tarihsel normların üzerindeyken, UAL gelirler konusunda sektörden daha iyi performans gösterdi.” 

BofA’nın Favori Küçük Sermaye Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC