Borsa Yorumları

BofA’nın “AL” Dediği Muhteşem 80 Hisseleri

BofA’nın “AL” Dediği Muhteşem 80 Hisseleri
Google News Icon Takip Et

Bank of America’dan Savita Subramanian’a göre, borsadaki güçlü olsa da dar kapsamlı ralli piyasa değeri yüksek teknoloji şirketlerinin ötesine geçmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda analist, yatırımcıların “Muhteşem 80” hisselerini değerlendirebileceğini düşünüyor. 

Bankanın ABD hisse ve kantitatif strateji başkanı, bir notunda son aylarda oldukça güçlü kazançlar elde eden Muhteşem Yedili hisselerinin bu yıl da gözle görülür bir yavaşlama yaşamayacağına inanıyor.

👀 S&P’ün bu yedili dışındaki diğer 493 hissesinin ise haziranda ya da daha erken bir tarihte arayı kapatacağını tahmin eden Subramanian, dördüncü çeyrekte daha fazla hissenin Muhteşem Yedili’nin kârını geçebileceğini söylüyor. 

Subramanian’ın bu savlarının arkasındaki ana nedenler ise stratejsitin piyasadaki rallinin genişleyeceğini düşünmesinin yanı sıra, ABD seçimleri ve Fed’in faiz indirimlerine bağlı olarak volatilitede beklenen artış. 

Subramanian, geniş piyasa rallisine katılmak için, büyük ölçüde güçlü temellere sahip şirketlerden oluşan ve Muhteşem 80 olarak adlandırılan hisselere işaret ediyor. 

🧑‍💻 Bank of America’nın listelediği bu isimler, yüksek hisse geliri potansiyeline sahip ve rekabetçi temettü getirileri sunuyor. Ayrıca bu isimlerin önümüzdeki üç yıl içinde temettülerini en az 5% oranında artırmaları bekleniyor.

Aşağıda BofA’dan “AL” notuna sahip Muhteşem 80 hisselerinin bir kısmını inceleyebilirsin:

  • Keycorp (KEY)
  • AT&T (T)
  • Philip Morris International (PM)
  • Boston Properties (BXP)
  • Truist Financial (TFC)
  • Ford Motor (F)
  • Citigroup (C)
  • Chevron (CVX)
  • Public Storage (PSA)
  • Oneok (OKE)

🚘 Bank of America’nın Muhteşem 80 listesinde yer alan Ford hisseleri, 2024 yılında şimdiye kadar 6%’dan fazla değer kazandı. Banka, Ford’un temettüsünün önümüzdeki üç yıl içinde 5% artmasını bekliyor ve üç yıllık yıllıklandırılmış temettü verimini 5,1% olarak öngörüyor.

Ford geçen hafta dördüncü çeyrek bilançosunda Wall Street tahminlerini aşan rakamlarının yanı sıra, hisse başına 0,15 dolarlık temettüsüne ek olarak 0,18 dolarlık özel bir temettü planladığını açıkladı.

🛢️ Hisseleri yılbaşından bu yana 2% yükselen petrol devi Chevron da listeye girdi. Bank of America ayrıca, Ford’a benzer şekilde Chevron’un temettüsünün önümüzdeki üç yıl içinde 5% artmasını bekliyor ve üç yıllık yıllık temettü veriminin 4,1% olacağını tahmin ediyor. 

Chevron, en son açıkladığı çeyrek sonuçlarında mart ayından itibaren temettüsünde 8%’lik bir artışı onayladı. Petrol devi, geçen yıl temettü yoluyla hissedarlarına toplam 11,3 milyar dolar geri ödeme yaptı ve 14,9 milyar dolarlık hisse geri satın aldı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC