Al Sinyali Veren Hisseler

Bitcoin Madenciliği Hisselerindeki Dibi Satın Alın – Bernstein

Bitcoin Madenciliği Hisselerindeki Dibi Satın Alın – Bernstein
Google News Icon Takip Et

Spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanması, geçtiğimiz hafta kripto para madenciliği şirketlerinin hisselerine oldukça olumsuz yansıdı. 

Ancak Bernstein, gelecek haftalarda bir dizi madencilik hissesinde görülebilecek zayıflığı fırsat olarak değerlendiriyor. 

Kripto para madencisi şirket hisselerindeki söz konusu düşüş, kısmen Bitcoin fiyatındaki geri çekilmeye atfedilebilir. Kripto para birimlerinin belirleyicisi son bir haftada 5% gerileyerek 42 bin doların üzerinde seyrediyor. 

Geçen haftaki SEC onayından bu yana, Riot ve CleanSpark (CLSK) 20%’nin üzerinde düşerken, Marathon Digital 30% kayıp gördü. Iris Energy (IREN) ve Cipher Mining (CIFR) 21% değer kaybetti.

Bernstein ayrıca ETF’lerin işleme sunulmasıyla yatırımcılarda kripto para madenciliği hisselerine yönelik iştahın azaldığını düşünüyor. 

Bu belirsizliğe rağmen Bernstein analisti Gautam Chhugani, Riot Platforms (RIOT) ve Marathon Digital (MARA) gibi yüksek kaliteli madencilik hisseleri için oldukça iyimser. 

Bu yıl kripto para ekosistemi tarafından yakından takip edilen önemli bir gündem daha var. Bitcoin madenciliği karşılığında alınan ödülün yarıya indirildiği Bitcoin yarılanması, bu yıl ilkbaharda gerçekleşecek. 

Bitcoin yarılanması, ödülü yarıya indirmenin yanı sıra Bitcoin madencisi şirketlerin gelirlerini de azaltıyor. SEC’nin onayıyla Bitcoin’de ralli bekleyen ancak “haberleri sat” görünümüyle karşı karşıya kalan yatırımcılar, şimdi gözlerini yarılanmaya çevirmiş durumda. 

Chhugani, “Tıpkı Bitcoin gibi, madencilik hisseleri de önümüzdek iki ay boyunca dipten satın alma fırsatı sunuyor.” yorumunu yapıyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC