Borsa İstanbul Notları

BİST100 Zirve Yolculuğuna Devam Ediyor

February 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
BİST100 Zirve Yolculuğuna Devam Ediyor

📊 6 Şubat tarihi itibarıyla BIST100 endeksinin TCMB başkan değişimi sonrasında dahi güçlü kalmaya devam ettiği izlendi. Eski tarihi zirvenin aşılarak 8.600 seviyesinin üzerinde fiyatlamaların gerçekleşmeye devam ettiği görüldü.

👉  JPMorgan’da Konstantin Rozantsev öncülüğündeki analistler paylaştıkları bir raporda Türkiye’de istikrarlı ortamı gerekçe göstererek özel bankaların sermaye benzeri tahvillerinin ‘görece cazibeli’ olduğunu belirtti. Güncel fiyatlamalara bakarak bu durum direkt bir etki yaratmadı.

14.30 saatleri itibarıyla 8.825 seviyelerinde 0,55% ile yükseliş seyri sürüyor. Piyasanın yeni odak seviyesinin 8.500 olduğu izleniyor bu seviyenin üzerinde kalınması ivmelenmenin devam etmesi için önemli olabilir.

💡 Pozitif ayrışan sektörlere baktığımızda bilişim endeksinin ısrarlı yükselişini devam ettirmesi dikkat çekiyor. Beraberinde gıda içecek ve halka arz endeksi de ilgi gören ve artış sağlayan sektörler arasında.

📌 Günlük kapanış henüz gerçekleşmese de yükselişle pozitif ayrışan sektörler:

  • Bilişim
  • Gıda İçecek
  • Halka Arz
  • Elektrik
  • İnşaat

Zirvede Fiyatlanan Hisseler!

Endeksin tarihi zirvesinde olmamasına rağmen teknik anlamda yeni zirveler de oluşturan hisseler olabilir. İşte zirvede fiyatlanan 5 şirket ve güncel kapanış fiyatları:

🏅 AEFES: 153,50 TL

🏅 AKGRT: 6,82 TL

🏅 AVHOL: 46,90 TL

🏅 BINHO: 622,50 TL

🏅 CMBTN: 8,82 TL

📈 Yabancı ilgisinin arttığı ve daha da artabileceği beklentileri gündemdeyken yönelimlerin daha likit olan varlıklara olabileceği düşünülüyor. Bu anlamda işlem hacmi ve derinliği daha yüksek hisselerin yabancı yatırımcılarca ön planda olabileceği düşünülebilir. Ayrıca konjonktürel şartlara uygun özelliklere sahip şirketlerde pozitif ayrışmalar beklenebilir.

İlgini çekebilecek “BIST 100’de İlgi Artan Hisseler” içeriğine başlığın üzerine tıklayarak erişebilirsin!

BİST100 Zirve Yolculuğuna Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Matriks, Finnet2000.