Borsa Yorumları

Bernstein: Bitcoin ETF ve Yarılanması Öncesi Bu Kripto Hisselerini Alın

November 8, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bernstein: Bitcoin ETF ve Yarılanması Öncesi Bu Kripto Hisselerini Alın

Son zamanlarda Bitcoin’deki yukarı yönlü harekete paralel, kripto yatırımcıları şimdi dikkatini iki büyük katalizöre çevrilmiş durumda: Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) kaderi ve Bitcoin’in yarılanması. Bernstein, her iki gelişmenin de yatırımcılara fırsatlar sunduğuna inanıyor. 

Kripto para, piyasalar için mevsimsel olarak iyimser bir döneme gidiyor. Son haftalarda 2024’te onaylanacağına ilişkin beklentilerin arttığı Bitcoin ETF’i etrafında yinelenen iyimserlik sayesinde yatırımcıların kripto para alanına ilgisi yeniden canlandı. 

Yatırımcılar bu beklenen ETF onayının kripto varlıklarının ve hisselerinin performansında fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığını tartışırken, bunu takiben tarihsel olarak kripto para alanındaki bir sonraki büyük boğa (artış beklentisi) eğiliminin başlangıcına işaret eden Bitcoin yarılanması gelecek.

⭐ Bu çerçevede Bernstein, Riot Platforms (RIOT) ve CleanSpark’ı (CLSK) “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu ve Marathon Digital’i (MARA) “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notu ile izlemeye başladı.

Bernstein analisti Gautam Chhugani, “Şu anda, 2024’ün başlarında Bitcoin ETF onayı etrafında net piyasa katalizörleri ile RIOT ve CLSK satın almalısınız. Ayrıca, artan piyasa işlem hacimleri ve Bitcoin alım satım ilgisinin yeniden başlamasıyla, bu hisselerin iyileşen piyasa duyarlılığını yansıtmasını bekliyoruz. Ani bir başarı değil, kademeli bir gelişim bekliyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Chhugani, yeni Bitcoin döngüsünden faydalanmak isteyen yatırımcılar için favori isminin Riot olduğunu belirterek, “Bitcoin boğa döngüsünün önümüzdeki 18 ayına odaklanın ve RIOT’u bir araç olarak kullanın.” diyor.

Riot en düşük maliyetli Bitcoin üreticilerinden biri olarak biliniyor. Chhugani, şirketin yarılanmaya doğru ağ kapasitesini artırdığını söylüyor ve “net stratejisini ve operasyonel üstünlüğünü” ve arazi sahaları, madencilik ekipmanı sözleşmeleri ve altyapı inşası da dahil olmak üzere güçlü hamlelerini beğendiğini vurguluyor.

❗ Yarılanmaya Dikkat!

Her ne kadar Bitcoin için en öneml katalizörlerden biri olarak görülse de yarılanma aynı zamanda madenciler için bir piyasa takas olayıdır. 

Madencilik ödülü yarıya indiğinde, madencilik şirketlerinin gelirleri de yarıya iner. Madenciler yaygın olarak Bitcoin fiyatının vekilleri olarak görülse de, yarılanma kârlı olmayan madencileri piyasanın dışına iterek daha sürdürülebilir madencilerin pazar payı kazanmasını sağlayabilir.

Chhugani, “Yatırımcıların bu dönemde temkinli olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle önerimiz, ETF’e ilişkin olumlu haberleri şimdi satın almak ve yeni katalizörler için gözlem yapmak olur.” diyor.

Küçük bir not: Bitcoin’in hashrate’i ya da ağ kapasitesi, madencilerin yarılanmadan önce Bitcoin ödüllerinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışması nedeniyle son haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyelerinde seyretmeye devam etti.

Bernstein: Bitcoin ETF ve Yarılanması Öncesi Bu Kripto Hisselerini Alın

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC