Yatırım Rehberi

Beklemenin Sonu: Şimdi Enflasyonu Yenme Zamanı!

May 22, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Beklemenin Sonu: Şimdi Enflasyonu Yenme Zamanı!

Merhaba geleceğin yatırımcısı! 

Her şeyden önce, katettiğin yol için seni takdir etmek istiyoruz. Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin; bu, büyük bir başarı! Keşke alkışlarımızı duyabilsen… Ancak, son bi’ ufak adımının daha kaldığını fark ettik ve sana bu son adımını atman için yardım etmek istiyoruz. O yüzden de yatırımla ilgili önyargıları ve yanlış bilinenleri gel, senin için düzeltelim.

1. “Paranı banka hesabında biriktirmek en iyisidir”

Maalesef bankaların sunduğu faiz oranları enflasyonun yanına bile yaklaşamıyor. Bu da kazandığın paranın zamanla ve “durduk yere” eriyerek değer kaybettiği anlamına gelir. 🏦 

Öte yandan borsaya yatırım yapmak, uzun vadede Türkiye’deki enflasyonu yenmeni sağlayabilir. Starbucks, Google, Türk Hava Yolları veya Mavi gibi şirketlerin hisseleri uzun vade de enflasyonu yenen isimlerden sadece birkaçı. Paranı bir köşede bekletmek verimli bir çözüm değil, bırak paran senin için çalışsın ve kazansın. 

2. “Çok param olduğunda yatırım yapmaya başlarım.”

Birçok kişi, yatırım yapmanın önemli bir gelir elde ettikten sonra yapılması gereken bir şey olduğunu düşünür. Yatırım dünyasının kapısı yalnızca zenginlere açık değil, herkese açıktır. 😇

Ne kadar erken başlarsan, bileşik getirinin gücü sayesinde o kadar çok kazanma potansiyelin olur. Küçük başlasanız bile, yatırımlarınız zaman içinde kartopu gibi önemli ölçüde büyüyebilir.

3. “Borsa çok dalgalı. Doğru zamanı beklemeliyim.”

Kimse kahin değil ve teyit ettiğimiz kadarıyla (birkaç falcıya sorduk) geleceği görmek yalnızca fantastik filmlerde olan bir olgu. Zaten piyasanın zamanlamasını yapmak, en yetenekli yatırımcıların bile zorlandığı bir stratejidir. 🎢

Borsanın doğası gereği dalgalanmalar olacaktır, ancak uzun vadede, bu dalgalanmalar genellikle daha geniş bir büyüme trendi içinde gözle görülmez hale gelirler.

4. “Yatırım yapmak risklidir.”

Borsa, tıpkı hayatın kendisi gibi riskler içerir. Çeşitlendirilmiş bir portföy, yani çeşit çeşit bir hisse sepeti oluşturmak, bu riskleri dağıtmak ve azaltmak için etkili bir yoldur. 🎯

Unutma, yatırım yapmanın amacı sadece günü kurtaracak parayı kazanmak değil, aynı zamanda gelecekteki finansal hedeflerine ulaşmak için bir adım atmaktır.

5. “Yatırım yapmak korkutucu.”

Yeni bir şey öğrenmek her zaman biraz korkutucu olabilir, ancak yatırım yapma konusunda bilgi sahibi olmak aslında herkesin ulaşabileceği bir hedeftir. 😎

Bu yolculukta Midas sana eşlik etmek için burada. Bu içeriği okuduktan sonra Midas Akademi’ye, Youtube kanalımıza veya Spotify sayfamıza bir göz atabilirsin. 

6. “Döviz kuru korkutuyor.”

Biliyoruz ki, döviz kurlarındaki yükselişler yatırım yapma motivasyonunu etkileyebilir. Fakat bir de şu açıdan bakmak önemli: ABD borsasında dolarla yatırım yapmak, bu kur riskini aşmak ve dolarla kazanmak için de bir yol olabilir. 💵

Elbette, her yatırım belirli bir risk taşır, ancak ABD borsasına yatırım yapmanın getirisi, Türkiye’deki mevcut enflasyon oranını yenmeni sağlayabilir.

Şimdi, hâlâ kararsızsan, kaçırıyor olabileceğin fırsatlardan bahsedelim:

Bunlar şu anda borsada yaşanan heyecan verici gelişmelerden sadece birkaçı. Geçmiş performans, gelecek sonuçları garanti etmese de, bu hikâyeler yatırım potansiyelinin bir fragmanı niteliğinde.

Öyleyse neden bekleyelim? Yatırım dünyası parmaklarının ucunda ve er ya da geç başlaman gereken bir yolculuk. 

Unutma, yatırım yapmak sadece zenginler için değil; gelecekte rahat ve konforlu bir yaşam hayali kuran herkes içindir. 

Son kalan kayıt adımlarını tamamla ve bu heyecan verici yolculuğa birlikte çıkalım!

Beklemenin Sonu: Şimdi Enflasyonu Yenme Zamanı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı