Borsa Haberleri

Arçelik, Bangladeş’te Yeni Fabrikasını Devreye Almaya Hazırlanıyor

Arçelik, Bangladeş’te Yeni Fabrikasını Devreye Almaya Hazırlanıyor
Google News Icon Takip Et

Koç Holding’in (KCHOL) beyaz eşya devi Arçelik (ARCLK), Bangladeş’te yeni fabrika yatırımını devreye almaya hazırlanıyor.

Romanya’dan Güney Afrika’ya, Rusya’dan Mısır’a kadar farklı ülkelerde beyaz eşya üretimi gerçekleştiren Arçelik’in yeni yatırım adresi Güney Asya’daki Bangladeş oldu. Arçelik, 2019 yılında Bangladeş’teki Singer şirketinin ana hissedarı olmuştu.

78 Milyon Dolarlık Yatırım

Yeni tesis, 78 milyon dolarlık yatırım bütçesine sahip ve ilk üretimine önümüzdeki ay başlaması bekleniyor. Aynı zamanda söz konusu tesisin 4 binden fazla kişiye istihdam sağlayacağı öngörüldü.

Singer Bangladeş’in CEO’su MHM Fairoz, Bangladeş’in 2030 yılına kadar dünyanın 9. büyük tüketici pazarı olacağını dile getirerek, söz konusu yatırıma ilişkin olarak şu bilgileri verdi:

“Biz de buradaki işimizi büyütmek için girişimlerde bulunduk. Singer, Bangladeş’te dayanıklı tüketim malları sektörünün öncüsü. Tüketicilerimizin zihnindeki bu güçlü mirasla yakın gelecekte Bangladeş’in lider da yanıklı tüketim şirketi olmayı hedefliyoruz.”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Dünya Gazetesi