ARCLK Hisse - Arçelik A.Ş.

₺162,70

Güncel Fiyat

₺398.967.800,20

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.2 (0.74%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ARCLK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺162,70

Satış

₺162,70

Günlük Değişim %

0,74%
Günlük Hacim (TL) ₺398.967.800,20
Taban ₺146,50

Haftalık En Yüksek

₺168,90

Aylık En Yüksek

₺169,30
F/K 14,34

Piyasa Değeri

₺109.940.978.953,50

Yabancı Oranı (%)

16,66%
Volatilite 2,97%

Açılış Fiyatı

₺159,70

Alış

₺162,60

Günlük Değişim (TL)

₺1,20
Tavan ₺178,90

Haftalık En Düşük

₺158,00

Aylık En Düşük

₺143,00
PD/DD 2,07

Sermaye

₺675.728.205,00
Net Kâr ₺7.667.336.000,00

ARCLK - Şirket Hakkında

ARCLK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ARCLK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HAKAN HAMDİ BULGURLU

Kuruluş Tarihi

21/01/1955

Halka Arz Tarihi

21.01.1986

Sektör

Beyaz eşya ve elektrikli aletleri

Çalışan Sayısı

9963

Adres

Karaağaç Caddesi No:2-6 Sütlüce 34445 Beyoğlu-İstanbul

Merkez

TR

ARCLK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Arçelik A.Ş.

Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından 1955 yılında kurulan Arçelik, bugün dünya çapında hizmet veriyor. 68 yıldır hizmetlerine aktif olarak devam eden ve genel merkezi İstanbul’da bulunan Arçelik, Türk beyaz eşya sektörünün en önemli şirketlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Beyaz eşya sektöründe Türkiye’de ilk kez 1959 yılında çamaşır makinası, 1969’da buzdolabı ve 1990 yılında bulaşık makinesi üreten şirket, sektörde adından söz ettirmeye devam ediyor. 1970’li yıllarda üretim gamını genişleterek bünyesinde farklı işletmelerin açılmasını da sağlayan Arçelik, beyaz eşya konusunda pek çok kişinin tercihi olmayı başarıyor.

Arçelik Hakkında:

Kurulduğu yıldan beri büyümeye devam eden Arçelik, 2001 yılında Beko markalı ürünlerin yurt içinde pazarlanmasına ve satışını gerçekleştirmeye başlamıştır. Üretim yapılan ürünlerin kalitesi ve kullanılan metallerin tokluğu, şirketin isminin ilk yıllarda Ağır Çelik Fabrikası olmasına yol açmıştır. 2002 yılındaki resmi kayıtlarda ise borsadaki ismi Arçelik şeklinde güncellenmiştir. Arçelik; Beko, Grundig, Altus, Arctic, Leisure, Arstil, Dawlance, Voltas Beko, Defy, Keysmart, Elektra Bregenz ve Flavel gibi markaların da üst kuruluşu olarak bilinmektedir.

Arçelik beyaz eşya, ankastre cihazlar, klimalar, su satıcılar, elektrikli süpürgeler ve küçük ev aletlerinden oluşan geniş bir ürün gamına sahiptir. İstanbul’da kurulan şirketin genel müdürlüğünü 2023 yılı itibarıyla Hakan Hamdi Bulgurlu üstlenmektedir.  Yapılan faaliyetler Arçelik’in dünya çapında tercih edilen bir şirket olmasını sağlamaktadır. Arçelik’in üretimlerine ve ürünlerine dair satış ve pazarlama çalışmaları yalnızca Türkiye’de değil, yurt dışında da devam etmektedir. Şirketin yönetim kurulunda 2023 yılı itibarıyla Fatih K. Ebiçoğlu, Hakan Bulgurlu, Kamil Ömer Bozer, Gülay Barbarasoğlu, Ahmet Turul ve Tuğrul Fadıllıoğlu gibi isimler bulunmaktadır.

Arçelik, 21 Ocak 1986 tarihinde 154,3 TL hisse payıyla halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da Yıldız Pazar’da ARCLK hisse koduyla işlem görmektedir. Arçelik hisseleri BİST 30 endeksinde yer almaktadır. Aralık 2022 itibarıyla şirketin halka açıklık oranının yüzde 14,96 seviyesinde olduğu bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ARCLK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ARCLK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ARCELIK A.S. hissesi alabilirsin.
ARCLK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.