Borsa Yorumları

Analistlerin 118% Yükseliş Öngördüğü Hisse!

January 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analistlerin 118% Yükseliş Öngördüğü Hisse!

İlaç firmaları için enzimler geliştiren ve üreten biyoteknoloji şirketi Codexis (CDXS) 10%’dan fazla yükselişle geçen ay sektörde en iyi performans gösteren isimler arasında yer aldı.

Pfizer (PFE)’ın ağız yoluyla alınan Covid-19 antiviral ilacı için enzimler üreten Kaliforniya merkezli şirket, Wall Street’in takdirini kazandı. Takip eden sekiz hisse senedi analistinin tamamı hisseyi “AL” notuyla tavsiye ediyor.

FactSet verilerine göre analistlerin ortalama fiyat hedefi hissenin önümüzdeki 12 ayda 118% yükselme potansiyeline sahip olduğuna işaret ediyor. Hisse, perşembe günkü kapanışta yaklaşık 6 dolar seviyesinde işlem gördü.

Şirketin, Nestle Health Since ile ortaklaşa geliştirdiği pankreas yetmezliği tedavisine yönelik CDX-7108 enziminin faz 1 deney sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

external link icon
fahim-reza-1K4h3ZOsPSA-unsplash

2023’te 10 Kat Yükselebilecek 2 Ucuz Hisse!

Piper Sandler analistlerinin 18 Ocak tarihli bilgilendirme yazısında, sonuçların olumlu olması halinde, “yatırımcıların çeyreklik sonuçlardan ziyade bu tedaviyle ilgili fırsatların uzun vadeli değerine ağırlık verebileceği” belirtildi.

Codexis bu ilaçla ilgili deneylere 2021’in sonlarında başlamıştı. Şirket dördüncü çeyrek bilançosunu mart ayında açıklayacak.

Analistlerin 118% Yükseliş Öngördüğü Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC