Borsa Yorumları

2023’te 10 Kat Yükselebilecek 2 Ucuz Hisse!

December 27, 2022 • 4 dakika okuma süresi
2023’te 10 Kat Yükselebilecek 2 Ucuz Hisse!

Büyük darbe aldığı halde sabırlı yatırımcılar için kazançlı bir yatırıma dönüşebilecek iki hisse senedi var.

Büyüme hisseleri genel olarak 2022 piyasa çöküşünden en büyük hasarla çıkmasına karşın bazı şirketlerin uzun vadede inanılmaz potansiyele sahip olduğu da bir gerçek. 

Özellikle bu seviyeden alındıklarında sabırlı yatırımcılar için başarı potansiyeli vadeden iki hisseyi sizin için değerlendirdik.

Büyük Hedefleri Olan Online Banka: SoFi (SOFI)

Online banka kavramı uzun yıllardır var olmakla birlikte SoFi (SOFI) bu işi biraz daha farklı yapıyor. 

SoFi’nin hedefi cazip (yüksek getirili mevduat hesabı gibi) niş ürünler sunmak yerine, müşterilerine ihtiyaç duydukları her hizmeti sunmak ve çalıştıkları diğer bankaların tümünden vazgeçmelerini sağlamak. Bu da yetmezmiş gibi, Galileo finans teknolojisi altyapı platformuna sahip ve “finans dünyasının AWS (Amazon Web Services)’sine” dönüşmeyi hedefliyor.

Son verileri kesinlikle etkileyici. SoFi müşteri sayısını son üç yılda 450% artışla 4,7 milyonun üzerine çıkarak çek, mevduat hesabı ve kredi kartı ürünlerinin yaygınlaşması açısından çok büyük bir iş başardı. Bu durum bankanın yüksek kâr getiren kredi ürünleri açısından doğal bir pazarlama kanalı oluşturmasına katkıda bulunacaktır. Platformundaki müşteri hesabı sayısını sadece bir yıl öncesine kıyasla 40% artırarak 124 milyona ulaştıran Galileo’nun büyüme hızı da şaşırtıcı derecede yüksek.

Şirketin bankacılık lisansının bir yıldan daha kısa süre önce aldığını da göz önünde bulundurduğumuzda SoFi’nin bireysel bankacılıktaki yükselişi daha da etkileyici görünüyor. Hisseleri kayıtlı değerinin sadece 82%’si seviyesinden işlem görmekte olan SoFi halihazırdaki 4 milyar dolar olan piyasa değerinin üzerine 10 kat büyüme potansiyeline sahip.

external link icon
genetik-muhendisligi-maaslari-maaslari

“AL” Sinyali: 90%’dan Fazla Yükselmesi Beklenen Hisse!

Farklı Bir Sosyal Ağ: Pinterest (PINS)

2021’de yakaladığı en yüksek seviyenin 75% altında işlem gören Pinterest (PINS) hisseleri, doğrusunu söylemek gerekirse bazı haklı endişelere neden oldu. Öncelikle, Pinterest’in gelirleri temel olarak reklamcılıktan geliyor ve reklamcılık sektörü ekonomik belirsizlikler sebebiyle durgun. İlave olarak Pinterest’in kullanıcı tabanı, dünyanın salgın dönemi kısıtlamalarından normalleşmeye geçişiyle birlikte son birkaç çeyrek dönem boyunca azaldı.

Bununla birlikte Pinterest, büyüme açısından önü son derece açık olan benzersiz bir sosyal ağ. İlk etapta, gelen son veriler güçlü görünüyor. Pinterest’in kullanıcı tabanı üçüncü çeyrekte önemli oranda büyüdü ve reklamcılık sektöründeki genel yavaşlamaya rağmen kullanıcı başına ortalama geliri yıllık bazda 11% arttı.

Bu veriler, para kazanma aracına dönüşme fırsatının hâlâ güçlü bir olasılık olduğunu ortaya koyuyor. Pinterest’in uluslararası kullanıcı tabanı (ki kullanıcıların büyük çoğunluğu bu sınıfta), para kazandırma açısından halen erken evrelerde. Rakamlara bakacak olursak; Kuzey Amerika ve Avrupa dışındaki ortalama bir kullanıcı üçüncü çeyrekte şirkete sadece 0,11 dolar kazandırırken, ABD’deki bir kullanıcı 6,13 dolar kazandırdı.

Benzer şekilde Pinterest, e-ticaret için doğal bir ortam. Neticede insanların Pinterest’e gidiş sebebi satın almak isteyebilecekleri şeyleri bulmak. Pinterest yakın zamanda yaptığı bir hamleyle, e-ticareti gelir kaynağına dönüştürme konusunda tecrübeli olan ve platforma e-ticaret işlevselliği kazandırma konusunu masaya yatırmayı planlayan yeni bir CEO ile çalışmaya başladı.

Şayet e-ticaret dünyasında kendisi için uygun olan yeri ve bundan nasıl gelir elde edeceğini belirlemede başarılı olursa, Pinterest kesinlikle bir başarı hikâyesine dönüşebilir. Sonuç olarak, lider sosyal medya şirketi Meta Platforms (META 0,79%)’un yarısı kadar bir piyasa değerine sahip olan Pinterest mevcut seviyesinden 10 kata kadar yükselebilir.

2023’te 10 Kat Yükselebilecek 2 Ucuz Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Yahoo Finance