Al Sinyali Veren Hisseler

“AL” Sinyali: 90%’dan Fazla Yükselmesi Beklenen Hisse!

December 9, 2022 • 3 dakika okuma süresi
“AL” Sinyali: 90%’dan Fazla Yükselmesi Beklenen Hisse!

Barclays’ten yapılan açıklamaya göre, pek bilinmeyen Insmed (INSM) şirketi, ürettiği ilaçlardan birinin şartlı onay alması ve geliştirme aşamasında olan bir diğerinin de umut verici olması nedeniyle tırmanışa geçebilir. 

Barclays, analist Leon Wang’ın hisseyi “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” tavsiyesiyle takibe aldığını ve çarşamba günkü kapanış fiyatının 94,9% üzerini işaret edecek şekilde 37 dolarlık bir fiyat hedefi belirlediğini bildirdi. 

Şirket, akciğerlerde hava kanallarının genişlemesine bağlı bronşektazi ve başka bir akciğer hastalığının tedavisi için geliştirdiği iki ana ilaç ile, göğüs hastalıklarına yoğunlaşan ticari biyoteknolojiye ağırlık veriyor. 

Bronşektazi ilacı için 2024 ikinci çeyreğinde gelecek olan üçüncü faz deney sonuçları, gelecekte hissenin önünü açabilecek en önemli olay olarak görülüyor. Deney sürecine devam edilmekte olan ilacın resmi adı P3 brensocatib

İlacın faz 2 deneylerinden elde edilen istatistiksel sonuçlar önemli faydalar sağlandığını gösterdi Ancak üçüncü faz deneylerinin; hastalık riskinin azaldığına dair kanıtlar sunması, düzenleyici kurumlardan gelen girdileri yansıtması ve bir önceki fazda görülen etki arttırıcı etkenlerin ele alınmasına yardımcı olması bekleniyor. Wang bu denemelerin, daha büyük örnekleme hacmi sayesinde, bir önceki deney verilerinden gelen etkili doz bağlamındaki bazı endişeleri de gidereceği konusunda umutlu.

Analist, üçüncü faza verilmiş olan ASPEN ismine atıfta bulunarak, “Muhtemelen ASPEN’den gelecek olumlu veriler onay aşamasını desteklemekle kalmayıp, bize göre cazibesi yüksek ve rekabet ortamı sınırlı olan bu tedavi alanında (Göğüs/Solunum Sistemi Hastalıkları) milyarlarca dolarlık ürün fırsatının önünü açacak” ifadelerini kullandı.

external link icon
fahim-reza-1K4h3ZOsPSA-unsplash

2023’te 10 Kat Yükselebilecek 2 Ucuz Hisse!

Analist ilacın potansiyel erişilebilir pazarını göz önünde bulundurarak yüksek bir risk-ödül oranı sunduğunu belirtti. Üçüncü faz deneylerden güçlü veriler gelmesini bekleyen Wang, ilacın 2025’te pazara damga vurabileceğini söyledi. 

Bu arada tedavisi güç MAC akciğer hastalığı için geliştirilen ve Arikayce adıyla bilinen ilaç, Covid kaynaklı ters rüzgarların dinmeye başlaması ve ilacın daha geniş kitlelerce kullanılmaya başlanması sayesinde yükselen bir satış ivmesi yakalayabilir. Insmed (INSM) tarafından geliştirilen bu ilacın, henüz geliştirilme aşamasında olan rakip ilaçlara kıyasla çok önde olduğu ifade edildi.

Rakipsiz olması ve erişilebilir pazarını dört katına kadar büyütme potansiyeli dikkate alındığında bu ilacın gerçek değerinin çok altında fiyatlanmış olduğunu söyleyen  analist, Gıda ve İlaç Dairesi’nin şartlı onayı iptal etme riskinin çok düşük olduğunu da vurguladı. 

Wang, Insmed (INSM)’in yıllık 30% artış öngördüğü satış rakamlarını 2022’de muhtemelen aşacağını da ekledi.

“AL” Sinyali: 90%’dan Fazla Yükselmesi Beklenen Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC