Borsa Yorumları

Analistler, Warren Buffett’ın Sahip Olduğu Bu Hisselere “AL” Diyor 

Şubat 26, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analistler, Warren Buffett’ın Sahip Olduğu Bu Hisselere “AL” Diyor 

Geçen yılki iyimserliğin ardından hisseler 2024’te en azından şimdiye kadar ağırlıklı olarak artıda seyrediyor. İyi haber ise efsanevi yatırımcı Warren Buffett’ın portföyü herhangi bir gösterge ise, belirli isimler hâlâ daha fazla kazanç elde edebilir.

Geçtiğimiz hafta perşembe günü, S&P 500 ve Nasdaq, sırasıyla 2,1% ve 3% değer kazanarak son bir yılın en iyi gününü yaşadı. Cuma günü ise 500 hisseden oluşan gösterge piyasa endeksi tüm zamanların en yüksek kapanış rekorunu bir kez daha kırdı. 

Tabii bu ralli, perşembe günkü işlem seansında dördüncü çeyrek kârı ve gelirlerinde analist beklentilerini aştıktan sonra 16% yükselen yarı iletken devi Nvidia (NVDA) ile körüklendi.

Ancak bu oranlarda bir yükseliş bile 2024 yılında yatırımcılar için gelecekteki tüm kazançların masadan kalktığı anlamına gelmiyor.

Berkshire Hathaway’in (BRK.A) cumartesi günü açıkladığı dördüncü çeyrek ve 2023 bilançosunun ardından, holdingin 2023 sonu itibariyle hisse portföyünü inceledik ve analistler tarafından en çok beğenilenleri sıraladık.

Bu kapsamda aşağıdaki tabloda yer alan tüm hisseler; Nasdaq ya da NYSE’de listeli, en az 10 analist tarafından izleniyor ve bu analistlerin en az 50%’sinden “AL” derecelendirmesine sahip.

  • Amazon (AMZN)
  • T-Mobile (TMUS)
  • Mastercard (MA)
  • Visa (V)
  • Chevron (CVX)
  • Nu Holdings (NU)
  • Coca-Cola (KO)
  • Snowflake (SNOW)
  • Lennar (LEN)

🛒 Geçen yılın sonundaki piyasa rallisinin büyük bir kısmından sorumlu olan Muhteşem Yedili üyesi Amazon listede kendine yer buldu. Geçtiğimiz hafta itibariyle Amazon’u izleyen analistlerin 85%’i hisseyi “AL” olarak değerlendiriyor ve konsensüsü hedef fiyat, e-ticaret devi için 23% artışa işaret ediyor. 

Amazon hisseleri, Walgreens Boots Alliance’ın (WBA) yerine 30 hisseli Dow Jones endeksine katılacağı gelişmesinin ardından bu hafta 3% yükseldi. Amazon bu yıl şimdiye kadar da 15% değer kazandı.

🛢️ Listede yer alan petrol devi Chevron, 4% yükseldiği 2024 yılında şimdiye kadar petrol piyasasındaki dalgalanmaları atlatmayı başardı. Hisseyi izleyen analistlerin 62%’si CVX için “AL” diyor ve hissede 14% artış bekliyor. 

Chevron, geçtiğimiz yılın son çeyreği için karışık bir bilanço açıklamasına rağmen, temettüsünü 8% artıracağını söyledikten sonra hissesinde artış gördü. 

☎️ T-Mobile’ı izleyen analistlerin yaklaşık dörtte üçü hisseyi “AL” olarak değerlendiriyor. Ortalamada Wall Street konsensüsü, T-Mobile’ın bu yıl halihazırda kazandığı 2,5%’e ek olarak, hissenin 13% daha yükseleceği yönünde. 

T-Mobile hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek için karışık sonuçlar bildirmesinin ardından ocak ayı sonlarında sert bir düşüş yaşadı. T-Mobile, ağırlıklı olarak analistlerin beklentilerini kaçırsa da Wall Street’in beklediğinden daha yüksek bir gelir elde etti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC