Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 8 Ocak Haftası

Ocak 10, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 8 Ocak Haftası

Meta Platforms (META) 

🎯 Mizuho, Meta Platforms’un 12 aylık ortalama hedef fiyatını 400 dolardan 470 dolara taşıdı ve hissenin “AL” notunu korudu.

👀 Facebook, Whatsapp ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının sahibi Meta Platforms, ABD’li teknoloji devleri arasında yer alır. Şirket ayrıca yapay zekâ ve metaverse gibi teknolojilere yönelik ürün ve hizmetler üzerinde çalışıyor. 

 🔍 Ne demiş?

Mizuho analistleri, üç katalizör ile şirketin 2024 mali yılı hisse konumunun yapıcı olduğuna inanıyor. Analistler; 2024 mali yılında 13%’lük konsensüs gelir büyümesi, Reels ve FB Shops’ta iyileştirilmiş para kazanma ve Çinli e-ticaret reklamcılarından artan talep gibi faktörler göz önüne alındığında, öngörülen 22%’lik çıkış oranına karşı daha ılımlı olduklarını belirtiyor. İkinci olarak şirket, Meta’nın faaliyet giderleri beklentisinin 2024 yılı boyunca düşmesini bekliyor. Son olarak analistler, mesajlaşmayı “cazip bir opsiyonellik” olarak görüyor ve WhatsApp’ın müşteri hizmetlerini otomatikleştirmek için yapay zekâ kullanarak Meta’nın gelir tabanını zaman içinde üçte bir oranında artırabileceğini tahmin ediyor.

Analist Tavsiyeleri - 8 Ocak Haftası

Howmet Aerospace (HWM) 

🎯 Truist, Howmet Aerospace’in “TUT” notunu “AL” seviyesine taşırken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 47 dolardan 74 dolara taşıdı. 

👀 ABD’li havacılık şirketi Howmet Aerospace, jet motorları için bileşenler, havacılık uygulamaları için bağlantı ekipmanları ve titanyum yapılar ile ağır kamyonlar için dövme alüminyum jantlar üretiyor.

 🔍 Ne demiş?

Truist analisti Michael Ciarmoli, 2024 yılında havacılık ve savunma sektörlerine ilişkin olumlu görüşünü koruduğunu ve ticari havacılık orijinal ekipman üreticiliği (OEM) sektörüne ilişkin daha güçlü bir görüşe sahip olduğunu söylüyor. Analist, Howmet ve Hexcel’i (HXL) “en kaliteli ticari havacılık OEM isimleri” olarak görüyor.

Analist Tavsiyeleri - 8 Ocak Haftası

Raymond James (RJF)

🎯 JPMorgan, Raymond James’in “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine taşıdı ve 110 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 135 dolara yükseltti. 

👀 ABD’li Raymond James, yatırım bankacılığı ve varlık yönetimine ek olarak, öncelikle yatırım ve finansal planlama ile uğraşan bağlı şirketleri aracılığıyla bireylere, şirketlere ve belediyelere finansal hizmetler sağlayan çok uluslu bağımsız yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketidir.

🔍 Ne Demiş?

JPMorgan analistleri Raymond’ın faaliyet zemini sağlamlaştıkça çeşitlendirilmiş kazanç gücünün ortaya çıkmaya başlayacağına inanıyor. Analist, makro zeminde istikrar kazanan güvenin şirketin özel müşteri grubu segmentine fayda sağlayabileceğini ve sermaye piyasası faaliyetlerinde potansiyel olarak dibe vuran eğilimlerin “ek bir destek olarak hizmet edeceğini” söylüyor. Analistler ayrıca hisselerde cazip bir risk/ödül düzeni görüyor.

Analist Tavsiyeleri - 8 Ocak Haftası

Descartes Systems (DSGX) 

🎯 Wolfe Research, Descartes Systems’ın 95 dolarlık hedef fiyatını korurken “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi. 

👀 Descartes Systems Group, lojistik işletmeler için lojistik yazılımı, tedarik zinciri yönetimi yazılımı ve bulut tabanlı hizmetler konusunda uzmanlaşmış Kanadalı çok uluslu bir teknoloji şirketidir.

🔍 Ne Demiş?

Wolfe Research analistleri; yükselen faiz oranlarının bazı hisselerin değerlemelerini baskılaması nedeniyle hissenin 2021’in ortalarından bu yana düşük bir aralıkta seyrettiğini belirtiyor. Ancak analiste göre şu anda zirvede görünen oranlarla değerleme için daha az risk görüyor ve hissenin “çok yıllık kazanç büyümesiyle yeniden bileşik oluşturmaya başlamasını” bekliyor.

Analist Tavsiyeleri - 8 Ocak Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti