Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 8 Mayıs Haftası

May 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 8 Mayıs Haftası

Electronic Arts (EA) 

🎯 Baird, Electronic Arts’ın “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 125 dolardan 145 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Baird analisti Colin Sebastian, “Şirketin iyileşen bilançosunun, titiz bir şekilde hazırlanmış tedbirli öngörüleri, sektör trendlerindeki dengelenmeyi ve daha da önemlisi segmentlerinden gelir elde etme alanındaki toparlanmayı yansıttığını düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 8 Mayıs Haftası

Alcon (ALC)

🎯 Baird, Alcon’un “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 75 dolardan 90 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Baird analistleri, şirketin birinci çeyrek bilançosundaki artan kârlılık ve lens segmentindeki yıllık büyümenin kararlarında “oldukça etkili” olduğunu belirtiyor. Alcon’un mevcut makroekonomik ortamda hem cerrahi hem de lens segmentlerindeki savunmacı seyrin devam etmesiyle analistler, “bu şirket hisselerinin yukarı yönlü hareketi için sağlam bir yolda olduğuna” inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 8 Mayıs Haftası

Celsius Holdings (CELH) 

🎯 Piper Sandler, Celsius Holdings’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 110 dolardan 130 dolara yükseltti.

Celsius Holdings, ilk çeyrekte 260 milyon dolarlık geliriyle bir önceki yılın aynı döneminde görülen rakamı neredeyse ikiye katladı. Aynı dönemde şirketin brüt kârı 100% artışla 114 milyon dolar oldu. 

🔍 Ne Demiş?

Piper Sandler analistleri, birinci çeyrek bilançosunda hem gelirlerde hem de kârlılıkta beklentileri aşan Celsius’un hem kısa hem uzun vadede sürdürülebilir, hacim odaklı kazanımlar sağlayabileceğine inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 8 Mayıs Haftası

Halozyme Therapeutics (HALO)

🎯 Piper Sandler, Halozyme Therapeutics’in “NÖTR” olan notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve 46 dolar olan 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu.

 🔍 Ne demiş?

Piper Sandler analisti Joseph Catanzaro, şirketin imtiyaz programının bazı uzun vadeli belirsizliklere rağmen, mevcut ticari portföyü kapsamında gözle görülür büyüme yolunda ilerlemek için kısa vadede iyi konumlandığını düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 8 Mayıs Haftası

Analist Tavsiyeleri - 8 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly