Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 7 Kasım Haftası

November 10, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 7 Kasım Haftası

Apple (AAPL)

🎯 Morgan Stanley analisti Apple için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yinelerken hissenin hedef fiyatını 177 dolardan 175 dolara düşürdü.

  🔍 Ne demiş?

Morgan Stanley, 20 dolarlık fiyat/kazanç (F/K) oranına yaklaşması halinde Apple (AAPL) hisselerinin yatırımcılar tarafından ucuz fiyattan alınması gerektiğini belirtti. Fiyat/kazanç (F/K) oranı, bir şirketin hisse fiyatı ile hisse başına kazanç değeri arasındaki ilişkiyi gösterir. Şirket yine de “Bir ‘dipten alım’ fırsatı doğmuş olsa da, kesintisiz iPhone üretiminde durumu takip etmemiz önemli.” uyarısında bulundu.

Analist Tavsiyeleri - 7 Kasım Haftası

Nvidia (NVDA)

🎯 Bank of America analisti, Nvidia için “AL” notunu yinelerken şirketin önümüzdeki hafta açıklanacak çeyreklik raporu beklediğini belirtti.

  🔍 Ne demiş?

“NVDA hisseleri, piyasa dalgalanmalarına/faiz oranlarındaki artışa ve büyük ölçekli teknoloji şirketlerine yatırım yapma iştahının azalmasına karşı kırılganlığa sebep olacak şekilde, fiyat/kazanç (F/K) oranının 32 katı seviyesinden işlem görüyor.”

Analist Tavsiyeleri - 7 Kasım Haftası

Meta Platforms (META) 

🎯 Bank of America analisti, Meta Platforms’un notunu “NÖTR” olarak yineledi. Bankanın hisse için hedef fiyat notu ise 136 dolar seviyesindedir.

  🔍 Ne demiş? 

Bank of America, Meta hisseleri için halihazırda çok fazla karşı rüzgar gördüğünü belirtti. 

“Bununla birlikte, dördüncü çeyrekte (harcamaların seyahat/eğlenceye kaymasıyla birlikte) e-ticaret harcamaları üzerinde sıra dışı bir baskı oluşmasını, reklam kanalları açısından 2023 yılının temkinli bir şekilde kontrol edilmesini ve önümüzdeki 2 ay için muhtemel vergi zararı ihtimalinin bu hisseye duyulan iştahı sınırlamasını bekliyoruz.”

Analist Tavsiyeleri - 7 Kasım Haftası

Freshpet (FRPT)

🎯 Oppenheimer, Freshpet için notunu “YÜKSEK PERFORMANS” olarak yinelerken hisse için hedef fiyatını 65 dolardan 80 dolara yükseltti.

 🔍 Ne demiş?

Oppenheimer, evcil hayvan mama şirketinin hisselerinde “cazip bir yukarı eğilim” gördüğünü açıkladı. 

FRPT’yi ilk tercih statüsüne geri alıyoruz ve fiyat hedefini 80 dolara yükseltiyoruz. Deneyimli CPG (paketlenmiş tüketici ürünleri) yöneticisi Todd Cunfer’ın CFO pozisyonuna atanması, malzeme sermaye giderlerinin azaltılması, süregelen toplam gelir ivmesi, 2025 satış hedeflerinin değişmeden yinelenmesi ve Wall Street’in ‘Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr’ rakamlarını düzeltmesiyle birlikte, geçen hafta açıklanan raporu birçok açıdan olumlu buluyoruz.”

Analist Tavsiyeleri - 7 Kasım Haftası

Electronic Arts (EA)

🎯 Deutsche Bank, Electronic Arts için “AL” notunu yineledi. Bankanın hisse üzerinde 160 dolarlık bir hedef fiyatı da bulunuyor. Banka, yaklaşan çeyreklik rapor öncesinde EA hisselerine son derece “olumlu” baktığını belirtti. 

🔍 Ne demiş?

EA’nın bu yıl video oyunları segmentinde yine ilk tercihimiz olma sebeplerini şöyle ifade edebiliriz: 

(1) EA Sports ve Apex Legends gibi ana imtiyaz sahiplerinin güçlü temellere dayalı büyümeleri, 

(2) ilave spor yapımları ve Star Wars oyununu da kapsayan güçlü bir 2023 mali yılı bilançosu.”

Analist Tavsiyeleri - 7 Kasım Haftası

Analist Tavsiyeleri - 7 Kasım Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı