Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 5 Haziran Haftası

Haziran 7, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 5 Haziran Haftası

Apple (AAPL) 

🎯 Wedbush, Apple’ın “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 205 dolardan 260 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

Wedbush analisti Dan Ives; Asya bölgesinde tedarik zincirinde yapılan son kontrollerin, piyasaya çıkmaya hazırlanan iPhone 15’in Apple için “başka bir zafer anı olabileceğine” dair artan bir güven verdiğini söylüyor. Ives, adet ve ortalama satış fiyatlarının önümüzdeki yıl yeni iPhone’un piyasaya sürülmesine yaklaşırken mevcut Wall Street beklentilerini aşabileceğini söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 5 Haziran Haftası

Glaukos (GKOS)

🎯 Piper Sandler, Glaukos’un “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 55 dolardan 80 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Piper Sandler analisti Matt O’Brien, şirketin orta piyasa değerli şirketler arasında en cazip ürün lansmanına hazırlandığını belirtiyor. O’Brien, Wall Street’in şirketin iStent Infinite ve iDose ürünlerini yeterince takdir etmediğini düşünüyor ve Glaukos satışlarının 2024’te 10 milyon dolar, 2025’te 80 milyon dolara yükselebileceğini öngörüyor. Analist, “halihazırda yüksek seyreden” hisselerde de artış potansiyeli görüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 5 Haziran Haftası

Oracle (ORCL) 

🎯 Barclays, Oracle’ın “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 85 dolardan 113 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Barclays analisti Raimo Lenschow, şirketin dördüncü çeyrek bilançosuna olumlu tepkiler gelmesini bekliyor. Lisans rekabetinin zorlu olduğunu ancak buluta olan ilginin arttığını ve OracleL’ın artık güvenilir bir yapay zekâ önermesine sahip olduğunu belirten Lenschow, bunun da şirketin diğer alanlardaki düşük rakamları dengelemekten daha fazlasını yapacak yeterli ivmeyi yakalamasına yardımcı olacağını düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 5 Haziran Haftası

Petrobras (PBR)

🎯  Morgan Stanley, Petrobras’ın “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve  12 aylık ortalama hedef fiyatını 12,50 dolardan 16,50 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

Morgan Stanley analisti Bruno Montanari, şirketin 16%’lık temettü getirisinin ardından 51%’lik potansiyel toplam getiri öngörüyor. Montanari, bu durumun 2023 yılında hisse üzerinde daha olumlu bir konumu haklı çıkaracak kadar cazip göründüğünü düşünüyor. Yatırım bankası, şimdiye kadarki politika değişikliklerinin beklenenden çok daha az yıkıcı olduğunu ve düşük petrol fiyatları ile güçlenebilecek Brezilya realinin “PBR’nin savunmacı yapısına katkıda bulunduğunu” söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 5 Haziran Haftası

Netflix (NFLX)

🎯  Wells Fargo, Netflix’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 400 dolardan 500 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Wells Fargo analistleri, mevcut televizyon reklamları görünümüne rağmen, şirketin üye başına elde edeceği değerin artacağını düşünüyor. Analistler, 70 milyar dolarlık TV reklam pazarının Netflix’in reklam destekli katmanı için “kolay bir lokma” olacağını ancak hisse kazanımlarının zaman alacağını belirtiyor. Banka, “Konumumuz biraz uyarıcı bir ton taşısa da NFLX’in müşteri ömrü değerini artırdığını düşünüyoruz” yorumunu yapıyor. Wells Fargo, hissedeki son rallinin yakın vadede daha az yukarı yönlü olabileceği ancak Netflix’in uzun vadeli boğa (artış beklentisi) olmaya devam ettiğini düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 5 Haziran Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly