Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 4 Aralık Haftası

December 6, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 4 Aralık Haftası

Devon Energy (DVN) 

🎯 JPMorgan, Devon Energy’nin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 57 dolardan 58 dolara taşıdı. 

👀 Devon Energy, ABD’de petrol, gaz ve hidrokarbon arama ve çıkarma faaliyetleri gerçekleştiren bir enerji şirketidir.

 🔍 Ne demiş?

JPMorgan analistleri, şirketin makro beklentilerinin kuyu verimliliğindeki ılımlı düşüşleri dengelemenin yanı sıra 2024’te daha iyi genel sermaye verimliliğine yol açması gereken verimlilik kazanımları ve deflasyonist desteklerle iyileştiğine inanıyor. Buna ek olarak banka, “karmaşık makro zemin” göz önüne alındığında hisse seçiminin önümüzdeki yıl kazanç sağlamak için çok önemli olacağını düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 4 Aralık Haftası

Capital One (COF)

🎯 BofA, Capital One’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 112 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 129 dolar olarak güncelledi. 

👀 Kredi kartları, otomobil kredileri, bankacılık ve tasarruf hesapları konusunda uzmanlaşan Capital One, Virginia merkezli bir Amerikan banka holdingidir.

🔍 Ne Demiş?

Piyasanın mevcut kredi döngüsünün son aşamalarında olduğuna inanan ve kayıpların 2024’ün ikinci yarısında zirve yapmasını bekleyen BofA analistleri, tarihsel olarak hisse fiyatlarının ve şirket değerlemelerinin zirve temerrütler ortaya çıktıkça anlamlı bir şekilde değerlendiğine dikkat çekiyor. Kredi kayıplarının 2024’te artacağını ve makronun, Capital One’ın ve çoğu şirketin korktuğundan daha az olsa da bir sorun teşkil edebileceğini düşünen şirket, önümüzdeki 3-6 ay içinde en yüksek temerrütlerin ortaya çıkabileceğini ve bu nedenle “kredi kartı hisselerinde giderek daha fazla pozisyon alma zamanının geldiğine” inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 4 Aralık Haftası

Shake Shack (SHAK) 

🎯 Raymond James, Shake Shack’in “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notunu “GÜÇLÜ AL” seviyesine yükseltti ve 78 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu.

👀 Shake Shack, New York merkezli ve dünyanın çeşitli ülkelerinde binlerce mağazası bulunan bir fast food şirketidir.

🔍 Ne Demiş?

Raymond James analistleri, şirketin marjları iyileştirme ve geliştirme maliyetlerini düşürme konusunda henüz yolun başında olduğuna inanıyor. Analistler, Shake Shack için 2024 yılına kadar marjları artıracak ve potansiyel olarak trafiği canlandıracak “kendine özgü fırsatlar” görüyor ve bunun 2024 beklentilerinde yukarı yönlü bir etki yaratabileceğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 4 Aralık Haftası

AutoZone (AZO)

🎯 Raymond James, AutoZone’un “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu “GÜÇLÜ AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 2.850 dolardan 3.100 dolara yükseltti.

👀 ABD’nin en büyük satış sonrası otomotiv parçaları ve aksesuar perakendecisi konumundaki AutoZone, ABD’nin yanı sıra Meksika, Porto Riko, Brezilya ve ABD Virgin Adaları’nda 7.140 mağaza ile hizmet veriyor. 

 🔍 Ne demiş?

Raymond James analisti Bobby Griffin, şirketin 2024 mali yılı sonuçlarının daha fazla mega merkez açılışının ardından iyileştirilmiş parça kapsamı ve bulunabilirliği sayesinde şirketin olumlu uzun vadeli pazar payı kazanımı tezini desteklemesini bekliyor. AutoZone’un ticari segmentinde hâlâ yapılması gereken işler olsa da Raymond James mali yılın ilk çeyreğinde elde edilen gelirdeki hızlanmayı beğeniyor ve sonuçların 2024 yılına kadar iyileşmeye devam etmesini bekliyor. Griffin ayrıca, AutoZone’un değerlemesinde de artış öngörüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 4 Aralık Haftası

MongoDB (MDB)

🎯 Mizuho, MongoDB’nin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 330 dolardan 420 dolara yükselterek şirketin “NÖTR” notunu korudu. 

👀 MongoDB, farklı ihtiyaçlara göre sorgulama ve indeksleme ile farklı düzeylerde ölçeklenebilirlik ve esnekliğe sahip bir belge veritabanıdır.

 🔍 Ne demiş?

Mizuho analisti Matthew Broome, şirketin üçüncü çeyrek mali sonuçlarının “genel olarak iyi” olarak değerlendirdi. Analiste göre şirket, sağlam bir artış ve Enterprise Advanced segmentinde bazı beklenmedik kazançlar açıkladı. Bununla birlikte, yönetimin daha zor bir faaliyet ortamına dikkat çektiğini belirten Broome, şimdilik şirketi izlemeye devam edeceğini söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 4 Aralık Haftası

Analist Tavsiyeleri - 4 Aralık Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly