Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 3 Nisan Haftası

April 6, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 3 Nisan Haftası

Sealed Air (SEE)

🎯 UBS, Sealed Air’in “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti. Şirketin 12 aylık ortalama 59 dolar olan hedef fiyatını ise korudu. 

🔍 Ne Demiş?

UBS  analisti Joshua Spector, “SEE’nin Gıda paketleme ve Koruyucu paketlemeden oluşan hedef pazarları, sırasıyla uzun süreli küresel protein tüketimi ve e-ticaret/mobil trendlerinden faydalanabilir” diyor ve talep hacimlerinin yılın üçüncü çeyreğinde pozitife döneceğini belirtiyor. 

UBS’e göre Sealed Air hissesindeki zayıflık biraz abartılı. Sealed Air tedarik zincirindeki sorunlar, pandemi sonrası talep resetlenmesi ve endüstriyel stok eritme problemleriyle mücadele ettiği son 12 ayda şirket hisseleri 30% değer kaybetti. 

Analist Spector, “Hacimlerin yılın üçüncü çeyreğinde pozitife dönmesini bekliyoruz. Bu da Sealed Air’in büyüme algoritmasına olan güveni yeniden inşa edebilir” ifadelerini kullanıyor.   

Analist Tavsiyeleri - 3 Nisan Haftası

UnitedHealth (UNH)

🎯 Raymond James, UnitedHealth’in “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu “GÜÇLÜ AL ÖNERİSİ” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama 615 dolar olan hedef fiyatını da 630 dolara yükseltti. 

Raymond James analisti John Ransom, Medicare Advantage (ABD sağlık sigortası) ödemelerinde yapılan son değişikliklerin daha fazla iyileştirme içerdiğini ve sağlık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin üç yıl içinde kademeli olarak değişiklikler uygulamalarına izin verdiğini söylüyor.

🔍 Ne Demiş?

Analist John Ransom, “Hissenin mevcut düzeyinde risksiz olduğunu ve (uzun vadeli) kazanç büyümesi ağrıları olan defansif hisselere yatırım için çekici bir giriş noktası sunduğunu düşünüyoruz” diyor. 

Analist Tavsiyeleri - 3 Nisan Haftası

Dutch Bros (BROS)

🎯 Wedbush, Dutch Bros’un “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu “NÖTR” düzeyine, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 37 dolara yükseltti.  

Wedbush analisti Nick Setyan, arabaya kahve servisiyle ün yapan Dutch Bros’un 2023’te yatırımcılar için olumlu bir resim çizeceğini düşünüyor.

🔍 Ne Demiş?

“Kısa vadeli (mağaza satışı) büyüme beklentileri, şirket yönetiminin istikrarlı ve açık mesajlarına rağmen ciddi şekilde agresif olmaya devam ediyor. Yine de yeni mağaza açılışları göz önüne alındığında, 2023 gelirlerinin şirket beklentisi düzeyinde veya bu düzeyin üzerinde olmasını bekliyoruz. Dutch Bros’un (BROS) mevcut değerlemesini, orta ve uzun vadeli büyüme algoritmasının oldukça kötümser bir değerlendirmesi olarak görüyoruz.”

Analist Tavsiyeleri - 3 Nisan Haftası

Clean Energy (CLNE)

🎯 Raymond James, Clean Energy Fuels’ın “SEKTÖR PERFORMANSI” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatı da 6 dolara taşıdı. 

Raymond James’e göre Clean Energy hissesi şu an “klasik bir dipten alma fırsatı” sunuyor. Bu, yatırımcılar için çalkantılı bir yolculuk anlamına gelse de Raymond James analisti Pavel Molchanov, doğalgaz yakıtları uçak filolarının karbonsuzlaşma sürecinde önemli bir rol oynamaya devam ettikçe,  yenilenebilir enerji şirketinin kazanç sağlayabileceğini düşünüyor.  

 🔍 Ne demiş?

Analist Pavel Molchanov, “Clean Energy’nin iş modelinin, 2023’te yalnızca yakıt dağıtımı yapmaktan, şirketin kendi biyometanını ürettiği bir noktaya doğru çeşitlendiğini” söylüyor. Ancak “bu büyüme hikayesinin, emtia sektörünün hem federal hem de eyalet politika teşviklerine karşı oldukça hassas olması sebebiyle dengelenmesi gerektiğini” belirtiyor.

“Bu hissenin çalkantılı özellikleri -kesinlikle bir satın al ve tut hissesi değil- taktiksel olmayı gerektiriyor, bu da kısa süreli alım satım demek”  diye tamamladı.

Analist Tavsiyeleri - 3 Nisan Haftası

Analist Tavsiyeleri - 3 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC