Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 29 Mayıs Haftası

May 31, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 29 Mayıs Haftası

Avis Budget (CAR) 

🎯 Deutsche Bank, Avis Budget’ın “TUT” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 239 dolardan 263 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Deutsche Bank analistleri, söz konusu not güncellemesinin “ağırlıklı olarak değerleme odaklı” yapıldığını ve şirketin hisse alımlarının yılın ikinci yarısındaki getirileriyle iyi bir potansiyel taşıdığını düşünüyor. Deutsche, hissenin “S&P 500 son dokuz ayın en yüksek seviyesine yaklaşırken makul fiyatlı hisse” satın almak isteyen yatırımcılara cazip gelebileceğini belirtiyor. Banka ayrıca, araç kiralama fiyatlamaları ve ikinci el araba değerleri kapsamında Avis Budget’a yönelik kısa ve orta vadeli beklentilerin fazla negatif olduğunu düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 29 Mayıs Haftası

Chevron (CVX)

🎯 JPMorgan, Chevron’un “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “NÖTR” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 161 dolardan 170 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

JPMorgan analistleri, CVX değerlemesinin normalleştiğini ve şirkete yönelik risklerin mevcut hisse fiyatında dengelendiğini belirtiyor. Chevron’un değerleme priminin gözle görülür bir şekilde daraldığını düşünen analistler, Chevron’un “savunmanın daha önemli hale geldiği bir piyasada sağlam savunma becerilerine” sahip olduğunu düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 29 Mayıs Haftası

Microsoft (MSFT) 

🎯 Piper Sandler, Microsoft’un “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 348 dolardan 400 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Piper Sandler analisti Brent Braelin, gelecek üç yılda Microsoft’un yapay zekâ hamlelerinin şirket satışlarını artırabileceğini düşünüyor. Braelin’e göre Microsoft Cloud segmentindeki serbest nakit akışı büyümesinin yanında kademeli gelir ve kâr artışı, şirketin düşük seyreden brüt kârını dengeleyebilir. Braelin ayrıca Piper Sandler’ın, Microsoft’un “yapay zekâyı kitlelere ulaştıracak cesarete, inanca ve geçmişe” sahip olduğuna dair güvenin arttığını belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 29 Mayıs Haftası

Xylem (XYL)

🎯  Baird, Xylem’in “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve  12 aylık ortalama hedef fiyatını 122 dolardan 135 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

Baird analisti Michael Halloran, şirketin Evaqua birleşmesi sonrası maliyet ve gelir etkilerini, cazip uzun vadeli kazanç gücünü ve hisselerde son zamanlarda görülen hafif düşüşü olumlu değerlendiriyor. Xylem’i hem sağlıklı hem de durgun bir ekonomide “üstün performans gösterecek nadir hisselerden biri” olarak tanımlayan Halloran, hisse için pozitif bir risk/ödül durumu olduğunu da ekliyor. 

Analist Tavsiyeleri - 29 Mayıs Haftası

Analist Tavsiyeleri - 29 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly