Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 24 Nisan Haftası

April 26, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 24 Nisan Haftası

Microsoft (MSFT) 

🎯 BMO Capital, Microsoft’un “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 325 dolardan 347 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

BMO Capital analisti Keith Bachman, dünkü bilanço sonrası Microsoft’un Azure platformunda karşı karşıya kaldığı zorlukların 2023 sonunda hafifleyeceğini ve yapay zekâ teknolojisinin Microsoft’un uzun vadeli büyüme hedefini destekleyebileceğini düşünüyor. Bachamn’a göre Microsoft’un hissesi görece ucuz ve şirketin sunduğu dayanıklı büyüme fırsatları üst düzey bir değerlemeyi hak ediyor. 

Microsoft için 335 dolarlık 12 aylık hedef fiyat belirleyen Goldman Sachs analisti Kash Rangan “Microsoft’un teknoloji sektöründe en iyi fırsatları sunan yatırımlardan biri olduğuna inanıyoruz. Uygulamalar, platformlar ve altyapılarıyla bulut segmentindeki güçlü varlığıyla Microsoft, uzun vadeli eğilimlerden kazanç sağlayabilmek için iyi bir konumda.” yorumunu yapıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 24 Nisan Haftası

Alphabet (GOOGL)

🎯 Morgan Stanley, Alphabet’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 135 dolardan 140 dolara taşıdı. 

Dün bilançosunu açıklayan Alphabet’in hisse başına kârı 1,07 dolar olan beklentiyi aşarak 1,17 dolar oldu. Şirketin gelirleri de yıllık bazda 3% artışla 69,79 milyar dolara yükseldi. 

🔍 Ne Demiş?

Analist Brian Nowak’a göre, artan harcama disiplini bazı sonuçlar göstermeye başlarken, Alphabet “yeterince takdir edilemeyen yapay zekâ statüsünü koruyor.” Nowak, söz konusu her iki alanda iyileşmenin devam etmesiyle Alphabet hisselerinde artış görülmesini bekliyor. 

Bank of America analisti Justin Post da Alphabet için 12 aylık ortalama hedef fiyatını 125 dolardan 128 dolara yükseltti ve “Gelirlere yönelik belirsizlik devam ediyor ama Wall Street’in şirketin maliyetleri düşürme kararının kârlılık üzerindeki etkisini ikinci çeyrekte göreceğine inanıyoruz” yorumunu yaptı. 

Analist Tavsiyeleri - 24 Nisan Haftası

General Motors (GM)

🎯 RBC Capital, General Motors’un “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korumaya devam ederken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 46 dolardan 48 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

RBC Capital analisti Tom Narayan, şirketin güçlü birinci çeyrek bilançosunun yılın ikinci yarısına yönelik beklentilerdeki negatif eğilimle gölgelendiğini belirtirken, yönetimin nisan ayında şimdiye kadar fiyatlama ve talebin sağlam olmaya devam ettiğini söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 24 Nisan Haftası

Albertsons Companies (ACI)

🎯 Tigress Financial, Albertsons Companies’in “NÖTR” olan notunu “AL” olarak güncelledi ve 27 dolar olan 12 aylık ortalama hedef fiyatını 32 dolar olarak değiştirdi. 

 🔍 Ne demiş?

Tigress Financial analisti Ivan Feinseth, Albertsons Companies’in temel görünümünün direncini koruduğunu belirtirken, Kroger (KR) tarafından satın alımının gelecek yılın başında tamamlanmasını beklediğini söyledi. 

Analist Tavsiyeleri - 24 Nisan Haftası

Analist Tavsiyeleri - 24 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga