Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 23 Ekim Haftası

October 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 23 Ekim Haftası

Verizon (VZ) 

🎯 Barclays, Verizon’un “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 37 dolardan 38 dolara taşıdı. 

 🔍 Ne demiş?

Barclays analistleri; birim büyümesi, kullanıcı başına ortalama gelir, hizmet geliri, FAVÖK ve serbest nakit akışında beklenen iyileşmenin Verizon’un değerlemesine hâlâ yansımadığına inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 23 Ekim Haftası

Progressive (PGR)

🎯 BMO Capital, Progressive’in “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 155 dolardan 180 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

BMO Capital analistleri, birçok rakibin iyileşmeye devam ettiği bir dönemde, rekor seviyelerden düşüşe geçen otomobil enflasyonu baskılarının da yardımıyla, şirketin “ofansif büyümeye geri dönmesinin” önümüzdeki aylarda oldukça muhtemel olduğunu düşünüyor. BMO, Progressive’in fiyatlandırma gücünün daha da yüksek seviyelere ulaştığına inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 23 Ekim Haftası

Ameresco (AMRC) 

🎯 Roth MKM, Ameresco’nun “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 44 dolarda sabit bıraktı.

🔍 Ne Demiş?

Roth MKM analisti Craig Irwin, şirketin 2023 ve 2024’ün ikinci yarısında karşılaştığı zorlukların hisseye hâlihazırda yansıdığına inanırken “göreceli risklerin yukarı yönde biriktiğini” de belirtti. Analist, Ameresco’nun maliyet artışını azaltarak zayıflığı hafifletmek için alana sahip olduğunu ve birikmiş işlerindeki projelerin eninde sonunda tamamlanacağını düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 23 Ekim Haftası

Paccar (PCAR)

🎯 Deutsche Bank, Paccar’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 94 dolardan 115 dolara taşıdı.

 🔍 Ne demiş?

Deutsche Bank analistleri, Paccar’ın “sınıfının en iyisi” makine şirketi olduğunu ve nispeten ılımlı azalan marjlar nedeniyle tarihsel olarak gerileme dönemlerinde çok iyi performans gösterdiğini belirtiyor. Banka, Paccar’ın yeni kamyon serisine yönelik güçlü müşteri tepkisi sayesinde şirketin kamyon üretimindeki rakiplerine karşı kazanımının devam etmesi için güçlü bir potansiyel görüyor. Ayrıca Deutsche, Paccar’ın hisselerinin çok ucuz göründüğüne inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 23 Ekim Haftası

Analist Tavsiyeleri - 23 Ekim Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly