Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 23 Ağustos Haftası

Ağustos 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 23 Ağustos Haftası

Super Micro (SMCI) 

🎯 Wedbush, Super Micro’nun “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notunu “NÖTR” olarak güncelledi ve 250 dolar seviyesinde 12 aylık ortalama hedef fiyat belirledi.

 🔍 Ne demiş?

Wedbush analistleri, şirketin mali ikinci çeyrek bilançosunda son birkaç aydaki büyümeyi sağlayan ve 2024 mali görünümünün “iyimser temelini oluşturan temel bir değişimi kaçırdığını” söylüyor. Wedbush’a göre Super Micro’nun hissesi için yakın vadeli olumsuz bir katalizör yok. Hatta analistler, yeni gelişmeler ve şirket bilançosu sebebiyle hisse için “bir miktar yukarı yönlü potansiyel” görüyor.

Analist Tavsiyeleri - 23 Ağustos Haftası

Baidu (BIDU)

🎯 Barclays, Baidu’nun “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 181 dolardan 183 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Barclays analistleri, şirketin güçlü ikinci çeyrek rakamları açıkladığını ve önümüzdeki haftalarda beklenen hükümet onayının ardından sohbet robotu Ernie’yi piyasaya sürmeye hazır olduğunu söylüyor. Analistler, Baidu’nun reklam segmentinin üçüncü ve dördüncü çeyrekte toparlanmaya devam edeceğine ve bulut gelirlerindeki büyümenin de yeniden hızlanmaya başlayabileceğine inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 23 Ağustos Haftası

Petrobras (PBR) 

🎯 BofA, Petrobras’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşırken 13,20 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 18 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

BofA analisti Caio Ribeiro, petrol fiyatlarındaki artışla birlikte bu yılın geri kalanında ve 2024’te Latin Amerika petrol ve gaz sektörü için güçlü beklentilere sahip olduğunu söylüyor. Analist, şirketin hissesine ilişkin olumlu görüşünün Petrobras’ın olağanüstü temettü ödeyeceği beklentilerine dayandığını belirtiyor.

Analist Tavsiyeleri - 23 Ağustos Haftası

Avery Dennison (AVY)

🎯 UBS, Avery Dennison’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 184 dolardan 220 dolara taşıdı.

 🔍 Ne demiş?

UBS analistleri, şirketin 2023 ve 2024’ün ikinci yarısında büyümesinin artmasıyla “hissenin bir patlama yaşayabileceğini” düşünüyor. Analistler, Avery bilançosunun 2024 yılında 26% büyüyeceğini tahmin ediyor. UBS, şirketin bilanço büyümesindeki artışla, S&P 500 Endeksi’ne göre katsayısının da yükseleceğini düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 23 Ağustos Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly