Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 22 Mayıs Haftası

May 24, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 22 Mayıs Haftası

Urban Outfitters (URBN) 

🎯 Barclays, Urban Outfitters’ın “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 27 dolardan 38 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Barclays analisti Adrienne Yih, şirketin birinci çeyrek bilançosunun “her açıdan sağlam” olduğunu ve satışların envanter riski ve verimliliği ölçülerine olumlu yansıdığını düşünüyor. Yih, yatırımcılara Urban’ın envanter ölçütlerinin olumlu yönde iyileştiğini ve satışlardaki büyümenin hızlandığını söylüyor. Barclays, Urban’ın yavaşlayan makro tüketici talebi kapsamında en iyi konumlanmış perakendeciler arasında olduğuna inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 22 Mayıs Haftası

Sherwin-Williams (SHW)

🎯 Jefferies, Sherwin-Williams’ın “TUT” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 240 dolardan 275 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Jefferies analisti Laurence Alexander, emlak piyasalarındaki toparlanmaya paralel olarak SHW’nin risk/ödül faktörünün iyileştiğini belirtiyor. Alexander, şirketin hissesindeki güçlü görünümden elde ettiği satış avantajları, ham madde maliyetlerindeki hafiflemeden gelen kâr avantajları ve disiplinli sermayesinin 2025’ten 2027’ye kadar ortalamanın üzerinde bir kazanç elde etmesini sağlayacağını düşünüyor. Analiste göre yatırımcılar, görünürlük zayıf olduğunda kalite satın almalı. 

Analist Tavsiyeleri - 22 Mayıs Haftası

Palo Alto Networks (PANW) 

🎯 Credit Suisse, Palo Alto Networks’ün “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 235 dolardan 260 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Credit Suisse analisti Sami Badri, makro baskılara rağmen şirketin üçüncü çeyrek bilançosundaki güçlü görünüme ve şirket yönetiminin artan reklam esnekliğine yönelik açıklamalarına dikkat çekiyor. Badri’ye göre mevcut görünüm, 2023 yılı sonunda 23%-23,25% yükselmesi beklenen faaliyet kârının beklentinin üzerinde, 23,5% ile 24,25% aralığında yükseleceğine işaret ediyor.

Analist Tavsiyeleri - 22 Mayıs Haftası

Netflix (NFLX)

🎯 Oppenheimer, Netflix’in “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korurken, 415 dolar olan 12 aylık ortalama hedef fiyatını 450 dolara yükseltti.

 🔍 Ne demiş?

Oppenheimer analisti Jason Heifstein, söz konusu güncellemeyi Netflix’in aylık 7,99 dolarlık ücretli şifre paylaşımını uygulamaya sokmasıyla yaptı. Netflix’in hamlesinden önce Oppenheimer, 1.800 ABD’li Netflix kullanıcısının katıldığı bir anket gerçekleştirdi. Ankete katılanların 45%’i “uzak”, yani şifre paylaşımından yararlanan kullanıcılar için ödeme yapmaya istekli olduğunu belirtirken, 70%’i 6,99 dolarlık reklamlı aboneliğe katılım eğilimi gösterdi. Oppenheimer; reklam seviyesinin üzerindeki fiyatlandırmayla, anketin kullanıcıların önemli bir kısmının reklamlı aboneliklere ilgi göstereceğine işaret ettiğini belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 22 Mayıs Haftası

Analist Tavsiyeleri - 22 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly