Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 21 Kasım Haftası

November 23, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 21 Kasım Haftası

Amazon (AMZN)

🎯 Piper Sandler analisti, e-ticaret devindeki fiyat hedefini hisse başına 125 dolardan 119 dolara düşürürken hisse üzerindeki “YÜKSEK AĞIRLIK” notunu yineledi.  Şirket, Amazon hisselerinin önümüzdeki süreçte rahatlama görebileceğini söyledi.

  🔍 Ne demiş?

“İlk olarak, şirket personel sayısını azaltmaya başladı.  Ortalama olarak, kapsama alanımızda bulunan ve bu yıl personel sayısını azaltan şirketler, duyurudan bu yana neredeyse 8% yükseliş kaydetti ve S&P 500 endeksini kolayca geride bıraktı.”

🎯 Öte yandan JPMorgan’ın ilk tercihi de Amazon! Yeni yıl tatil sezonuna girerken JPMorgan, “Amazon bizim ilk tercihimiz olmaya devam ediyor. Ancak elbette, şirketin dördüncü çeyrek gelir beklentisinde de işaretlerini gördüğümüz üzere makro karşıt rüzgarlardan Amazon hisseleri de etkileniyor.” ifadelerini kullandı.

Analist Tavsiyeleri - 21 Kasım Haftası

Apple (AAPL)

🎯 UBS analisti Apple için “AL” notunun yenilerken hisseinin hedef fiyatını 185 dolardan 180 dolara indirdi.

UBS yapmış olduğu anketler sonucunda, “iPhone satın alma eğiliminin, geçen yıl açıklanan son yedi yılın en yüksek seviyesinden 100 baz puan düşerek 21% seviyesine gerilediğinin” görüldüğünü belirtti. 

  🔍 Ne demiş?

“Apple’ın kurulu sistem ortalama kullanım süresi, yatay giden Çin pazarı hariç diğer tüm pazarlardaki yükselişlerle birlikte neredeyse 20 aydır anket sonuçlarındaki en yüksek seviyelere yakın.”

Analist Tavsiyeleri - 21 Kasım Haftası

Costco (COST)

🎯 Bank of America, artan gıda enflasyonu sebebiyle Costco’yu ilk tercih olarak nitelendirdi ve hisselerin şu anki seviyesinden daha yukarılara tırmanacağına dair beklentisini paylaştı. Analistin belirlediği 605 dolarlık fiyat hedefi, hissenin pazartesi günkü kapanış fiyatına kıyasla 15%’ten fazla yükselme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

  🔍 Ne demiş? 

Analist Robert Ohmes salı günkü bilgilendirme notunda, “Temel ve geleneksel marketçilik anlayışına karşı daha geniş SKU’ların (stok tutma birimi) güçlü değerleme ve fiyat pozisyonlarını göz önünde bulundurduğumuzda, yüksek gıda enflasyonu nedeniyle indirim mağazaları kanalının (Costco dahil) hisselerindeki artışın sürmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Analist Tavsiyeleri - 21 Kasım Haftası

Advanced Micro Devices (AMD) – Nvidia (NVDA)

🎯 BMO’dan yapılan açıklamada, Advanced Micro Devices ve Nvidia hisselerinin büyük kazançlar getirmeye hazır olduğu bildirildi. Şirket, AMD ve Nvidia için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu yineledi.

 🔍 Ne demiş?

“Verilere göre  AMD ve NVIDIA için çok büyük kazançlar öngörüyoruz. Net bir şekilde bildiğimiz bir şey var ki, AMD bu yılın başlarında pazardaki rakiplerine kıyasla gerçekleştirdiği fazla sevkiyatın bedelini ödemeye devam ediyor. Hem AMD hem de NVDA hisseleri için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu veriyoruz.”

Analist Tavsiyeleri - 21 Kasım Haftası

Procter & Gamble (PG)

🎯 Wolfe Research’e göre yatırımcılar bu zorlu makro ortamda güvenli bir liman ararken, paralarını Procter & Gamble (PG) hisselerinde değerlendirmeyi düşünmeli. 

Analist Greg Badishkanian temel tüketim malları hissesine “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu vermesinin ardından 156 dolarlık fiyat hedefi belirleyerek hisseyi takip etmeye başladı. Analist, pazartesi günü yazdığı bir müşteri bilgilendirme yazısında, şirketin mevcut ortamda iyi konumlanmış olduğunu ve tedarik zincirindeki olumlu gelişmelerin büyümeye destek olacağını vurguladı. 

🔍 Ne demiş?

“P&G’nin marka portföyü, markalarda yenilikler ve yeni yatırımlar yaptıkları için bugüne kadar güçlü talep esneklikleri sağladı. Şirketin coğrafi konumunu ve bilanço tablosunu, yatırımcıların güvenli liman arayışlarını destekler şekilde defansif olarak görüyoruz.”

Analist Tavsiyeleri - 21 Kasım Haftası

Analist Tavsiyeleri - 21 Kasım Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı