Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 18 Eylül Haftası

September 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 18 Eylül Haftası

Enphase Energy (ENPH) 

🎯 Seaport Research, Enphase Energy’nin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 185 dolar olarak belirledi.

 🔍 Ne demiş?

Seaport Research analistleri, şirketin devam eden hisse geri alımlarından, Avrupa’nın konut tipi güneş enerjisi pazarında süregelen güçlü büyümeden ve 2024’ün ikinci çeyreğinin ortasından sonuna kadar “ABD konut tipi güneş enerjisi kurulumlarında belirgin bir toparlanmadan” yararlanacağını düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 18 Eylül Haftası

Five9 (FIVN)

🎯 Deutsche Bank, Five9’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 75 dolardan 80 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Deutsche Bank analisti Matthew Niknam, bulut iletişim merkezi harcamaları için elverişli bir zeminde şirketin son rezervasyon gücünden gelen ivmenin Five9’ın gelir büyümesini yeniden hızlandıracağına inanıyor. Buna ek olarak, analist bir araştırma notunda yatırımcılara hissenin mevcut değerlemesinin bir yıl önceki seviyelerin yaklaşık yarısı olduğunu söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 18 Eylül Haftası

FedEx (FDX) 

🎯 Citi, FedEx’in “AL” notunu korurken hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 295 dolardan 300 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Citi analisti Christian Wetherbee, şirketin 2024 mali yılı beklentisinin “makul ölçüde ılımlı” olduğunu söylüyor. Firma, DRIVE ve Freight segmentlerinin ikinci çeyrekten dördüncü çeyreğe kadar daha iyi olacağına, en azından UPS’in (UPS) bir miktar pay kazanmasından kaynaklanan potansiyel sorunları dengeleyeceğine inanıyor. Citi, FedEx’in segmentler genelinde “sağlam sonuçlar” elde etmesinin “oldukça cesaret verici” olduğunu düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 18 Eylül Haftası

Crowdstrike (CRWD)

🎯 Barclays, Crowdstrike’ın “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken hissenin 186 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 200 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

Barclays analisti Saket Kalia, şirketin uzun vadeli hedeflerinin beklenenden daha fazla marj artışı gerektirdiğini, bulut ve kimlik segmentlerinin toplam adreslenebilir pazar ve platforma 100 milyar dolar eklediğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 18 Eylül Haftası

Analist Tavsiyeleri - 18 Eylül Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly