Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 17 Nisan Haftası

April 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 17 Nisan Haftası

Netflix (NFLX) 

🎯 UBS, Netflix’in “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 350 dolardan 390 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

UBS analisti John Hodulik’e göre, mevcut iş ortamı bilançosunda çift haneli büyüme görülen ve serbest nakit akışını artıran Netflix’i desteklemeye devam ediyor. Hodulik, müşterilere doğrudan sunulan hizmetlerde ise rekabet baskılarının azaldığını çünkü Netflix rakiplerinin kârlılığa odaklandığını belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 17 Nisan Haftası

Exxon Mobil (XOM)

🎯 UBS, Exxon Mobil’in “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 125 dolardan 144 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Analist Josh Silverstein, “Petrol ve doğalgaz faaliyetlerinde bulunan şirketlerin, iyileşen bilançolar ve sermaye verimliliğiyle bu yukarı yönlü eğilimden en iyi faydalanacak şekilde konumlandığını düşünüyoruz. XOM için aldığımız iyimser pozisyon, kârlılıkta 2%-3%’lük hacim büyümesi destekliyor.” diyor. 

Analist Tavsiyeleri - 17 Nisan Haftası

Global Payments (GPN)

🎯 Baird, Global Payments’ın “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFROMANS” olarak değiştirdi. Baird ayrıca Global Payments’ın 12 aylık ortalama hedef fiyatını 130 dolardan 156 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Baird analisti David Konning, “GPN için ilk çeyrek sektör eğilimleri oldukça iyi görünüyor ve 2024 ortalarında hissenin 156 dolar bandına çıkabileceğini düşünüyoruz. Wall Street’in GPN’in sürdürülebilir çift haneli hisse başına kazanç büyümesini görmezden gelmesinin zorlaşacağına inanıyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 17 Nisan Haftası

Immuneering (IMRX)

🎯 Mizuho, Immuneering’in “NÖTR” olan notunu “AL” olarak güncelledi ve 10 dolar olan 12 aylık ortalama hedef fiyatını 20 dolar olarak değiştirdi. 

 🔍 Ne demiş?

Mizuho analisti Mara Goldstein, “Immuneering’in araştırmasına ilişkin ilk veri sunumu sonrası IMRX notunu günceledik. Dört adayın katıldığı araştırmanın verileri, şimdiye kadar güvenli olduğu görülen klinik öncesi çalışmalarla uyumlu bir profil sergiledi.” ifadelerini kullandı. 

Analist Tavsiyeleri - 17 Nisan Haftası

Analist Tavsiyeleri - 17 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga