Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 15 Mayıs Haftası

May 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 15 Mayıs Haftası

Airbnb (ABNB) 

🎯 Phillip Securities, Airbnb’nin notunu “AL” olarak yükseltirken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını ise 149 dolardan 143 dolara indirdi. 

🔍 Ne Demiş?

Phillip Securities, şirketin birinci çeyrek bilanço açıklaması sonrası şirket notunu yükseltme kararı aldı. Airbnb platformunun otellere göre şehir dışı konumlarda daha iyi konaklama imkanı sunduğunu belirten Phillip Securities analistleri, bu durumun uzun süreli konaklama yapmak isteyen seyahatçilere fayda sağladığını ve aile ve grup seyahatleri için daha iyi imkanlar sunduğunu düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Mayıs Haftası

Wynn Resorts (WYNN)

🎯 Barclays, Wynn Resorts’un “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 120 dolardan 135 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Barclays analisti Brandt Montour, kumarhane şirketinin piyasa tarafından “yeterince takdir edilmediğini” ve şirketin Macao bölgesindeki mülklerde süregelen toparlanmadan kazanç sağlayabileceğini düşünüyor. Şirketin Las Vegas’taki görünümünün de güçlü seyrini koruduğunu belirten Mantaour, “Wynn’in makro şartlardaki olumsuz gelişmelere rağmen Las Vegas’taki mülklerinde performansını koruyacağını düşünüyoruz.” dedi. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Mayıs Haftası

Norfolk Southern (NSC) 

🎯 Evercore, Norfolk Southern’ın notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak yükseltti ve 242 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu.

🔍 Ne Demiş?

Evercore analisti Jonathan Chappel, makro risklerin “pandemi döneminden bu yana en yüksek düzeyde” olmasına rağmen şirketin bu volatilite ortamında uzun vadeli fırsatlara odaklanabileceğini düşünüyor. Chapple’e göre bu kararın arkasında, “satışlarda artış beklentisinin olduğu dönemlerde” şirketin değerlemesi ve kaliteli iş modelleri etkili oldu. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Mayıs Haftası

Fluence Energy (FLNC)

🎯 Bank of America, Fluence Energy’nin “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” olan notunu “NÖTR” olarak güncelledi ve 14 dolar olan 12 aylık ortalama hedef fiyatını 26 dolara yükseltti.

 🔍 Ne demiş?

Bank of America analistleri, şirketin mali ikinci çeyrek bilançosunun 2024 boyunca beklentilerin üzerinde kâr görünümünü arttırdığını belirtiyor. Ancak analistlere göre yüksek büyüme Fluence’un halihazırda “seçkin değerlemesinde” yansıtılıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Mayıs Haftası

Analist Tavsiyeleri - 15 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly, CNBC