Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 14 Kasım Haftası

November 16, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 14 Kasım Haftası

Snowflake (SNOW)

🎯 Baird’in ilk tercihi Snowflake hisseleri! Analist William Power, Frank Slootman liderliğindeki şirketin verileri yönetmek ve analiz etmek için “devrim niteliğinde” bir bulut platformuna sahip olduğunu ve bunun da pazar payını aldığını belirterek, Snowflake (SNOW) hisseleri için “YÜKSEK PERFORMANS” notu ve 200 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Bu hedef ise hisse üzerinde kabaca 33%’lük bir yükseliş potansiyeli anlamına geliyor. 

  🔍 Ne demiş?

Yükselme eğiliminin şirketin gelecek hafta açıklanacak olan kazanç raporlarıyla ilgili olduğunu söyleyen Baird, “SNOW’dan güçlü sonuçlar geleceğine dair beklentimizi koruyoruz ve bu düşük değerlemeyle bile SaaS (hizmet olarak yazılım) grubunda hala seçkin bir yere sahip olduğu için bizim ilk tercihlerimizden biri olarak kalmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ek olarak Power, Snowflake’in (SNOW) şimdiden “anlamlı” serbest nakit akışı ürettiğini ve olası bir durgunluk yaklaşsa bile hisselerin yüksek değerde olmasına rağmen, hala değer yaratmak için uzun vadeli bir fırsat olduğunu kaydetti. Analist ayrıca yatırımcıların geri çekilmelerde fırsatları değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Analist Tavsiyeleri - 14 Kasım Haftası

Advanced Micro Devices (AMD)

🎯 Baird, Advanced Micro Devices’ın yeni ürünü konusunda iyimser. Analist Tristan Gerra, mikroçip üreticisinin notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine, fiyat hedefini ise 65 dolardan 100 dolara yükseltti. Bu yeni fiyat hedefi hissenin cuma günkü kapanış fiyatının 38,2% yukarısını işaret ediyor. 

  🔍 Ne demiş?

Gerra’nın AMD hisselerine yönelik iyimserliğini artıran nokta, AMD’nin son geliştirdiği veri merkezi işlemcisi olan Genoa’nın performansına ilişkin pozitifliği. 

Bu işlemcinin daha önceki işlemcilere kıyasla performans ve enerji tasarrufu bakımından kendisini kanıtladığını belirten Gerra gönderdiği bilgilendirme notunda, “Genoa’nın çok önemli düzeydeki performans özelliği 2023’te AMD’nin pazar payı büyümesinde bir hızlanma ile birlikte önemli ölçüde fiyat artışları ve daha yüksek bir brüt marj profili anlamına gelebilir.” ifadelerini kullandı. Bu durum geniş ölçekli teknoloji şirketinin “performans liderliğini önümüzdeki yıllarda” pekiştirebilir.

Analist Tavsiyeleri - 14 Kasım Haftası

Bank of America (BAC)

🎯 Citi, yüksek değerlemeden dolayı Bank of America’nın yukarı yönlü hareket etmek için geniş bir alanı olmadığı uyarısında bulundu. Banka hissesinin notunu “AL”dan “NÖTR” seviyesine düşüren ve cuma günkü kapanış fiyatının 4,1% üzerini işaret ederek 40 dolarlık fiyat hedefini yineledi.

🔍 Ne demiş? 

Analist Keith Horowitz şu ifadeleri kullandı:

“BAC iyi işleyen yüksek kaliteli bir banka ve BAC’ın iyi mevduat ayrıcalığı ve düşük kredi riski göz önüne alındığında, yaklaşan ekonomi ve piyasa belirsizliği ışığında iyi bir savunma pozisyonu olabilir. Hisse senedinin bir geri çekilme durumunda göreceli olarak iyi performans gösterebileceğine inansak da, halihazırda zımni özsermaye maliyeti ölçeğimize göre ortalamanın altında işlem gördüğünden, değerlemesi yüksek olduğundan ve fiyat kazanç oranını artırmak için çok fazla alanı kalmadığından mutlak bazda çok fazla artış öngörmüyoruz.”

Analist Tavsiyeleri - 14 Kasım Haftası

Tesla (TSLA)

🎯 Morgan Stanley, Tesla’nın “YÜKSEK AĞIRLIK” notunu yineledi. Şirket, yatırımcıların Tesla hisselerindeki düşüşü satın almaları gerektiğini söyledi ancak hisse için hedef fiyatını 350 dolardan 330 dolara düşürdü. Yine de bu hedef fiyat hisselerin güncel fiyatına kıyasla 70% yükseliş potansiyeli olduğuna işaret ediyor.

 🔍 Ne demiş?

“Elon Musk’ın Twitter’a sahip olması, bazı tüketicilerin Tesla ile ilgili duygularını etkileyebilir ancak Tesla’daki düşüş yatırımcılar için fırsat yaratabilir.”

Analist Tavsiyeleri - 14 Kasım Haftası

First Solar (FSLR)

🎯 Deutsche, “önemli büyüme fırsatları” gördüğünü belirterek Salı günü birkaç güneş enerjisi hissesi için “AL” notu paylaştı. Bankanın First Solar üzerinde 180 dolarlık bir hedef fiyatı var. Bu da hisseler için 12%’den fazla yükseliş potansiyeli olduğuna işaret ediyor.

🔍 Ne demiş?

“Kapsamımız dahilinde seçici “AL” notu verdiğimiz en iyi seçimlerimiz arasında First Solar (FSLR), Sunnova (NOVA) ve Enphase Energy (ENPH) var.”

Analist Tavsiyeleri - 14 Kasım Haftası

Analist Tavsiyeleri - 14 Kasım Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı