Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 11 Ekim Haftası

October 11, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 11 Ekim Haftası

Take-Two Interactive Software (TTWO) 

🎯 Raymond James, Take-Two Interactive Software’in “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 170 dolar olarak belirledi.

 🔍 Ne demiş?

Raymond James analistleri, “nispeten daha yavaş bir dönemin” ardından, şirketin yakın ve orta vadeli görünümü kapsamında giderek daha iyimser bir konumda. Analistler, Grand Theft Auto 6 ile ilgili bilgilerin ve fragmanların yakında yayınlanacağını ve bunun Take-Two’nun finansal gidişatıyla ilgili en önemli belirsizlik noktasını ortadan kaldıracağını söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 11 Ekim Haftası

Amgen (AMGN)

🎯 Leerink, Amgen’in “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 267 dolardan 318 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Leerink analistleri söz konusu not güncellemesinin arkasında hem katsayı genişlemesi hem de bilanço artışı beklentisi olduğunu belirtiyor. Leerink; onkoloji, obezite ve kardiyovasküler hastalıklar da dahil olmak üzere hızlanan boru hattı nedeniyle şirketin F/K katsayısının artmasını bekliyor.  Leering ayrıca 6 Ekim’de tamamlanan Horizon Therapeutics (HZNP) satın alımından kaynaklanan birikimle şirketin hem yakın hem de uzun vadeli hisse başına kârında yukarı yönlü artış öngörüyor.

Analist Tavsiyeleri - 11 Ekim Haftası

Ball (BALL) 

🎯 Barclays, Ball’un “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 59 dolar olarak belirledi.

🔍 Ne Demiş?

Barclays analistleri kimyasal talebin “hâlâ durgun ve görünümün ılımlı” olduğunu ancak hissenin yanlış fiyatlandırmalardan kaynaklanan daha fazla değer fırsatı sunduğunu söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 11 Ekim Haftası

Shoals Technologies (SHLS)

🎯 Goldman Sachs, Shoals Technologies’in “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 28 dolara çıkardı. 

 🔍 Ne demiş?

Goldman Sachs analisti Brian Lee, Shoals kapsamında “taktiksel olarak boğa (artış beklentisi) konumunu koruduğunu” ve son garanti masrafı sorunlarının hisselerde fiyatlanmış göründüğünü söyledi. Banka, marjda yukarı yönlü hareketler öngörüyor ve şirketin ABD’nin kamu hizmeti ölçeğindeki güneş enerjisi temellerinin, güneş enerjisi kapsama grubundaki en iyiler arasında yer almaya devam ettiğine inanıyor. Analist, Shoals’ın önümüzdeki 12 ayın fiyat/kazanç oranının 20 katından işlem görmesiyle, şirketin değerlemesinin tarihi düşük seviyelerde olduğunu ve risk/ödülün “göz ardı edilmesini zorlaştırdığını” söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 11 Ekim Haftası

Analist Tavsiyeleri - 11 Ekim Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly