Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 10 Temmuz Haftası

Analist Tavsiyeleri – 10 Temmuz Haftası
Google News Icon Takip Et

Marathon Oil (MRO) 

🎯 Goldman Sachs, Marathon Oil’in “SAT” notunu “NÖTR” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 25 dolar olarak belirledi. 

 🔍 Ne demiş?

Goldman Sachs analisti Umang Choudhary; şirketin Equatorial Guinea varlıkları görünümün iyileştiğini ve Ensign satın alımının Eagle Ford envanterini de iyileştirdiğini düşünüyor. Bu sebeple Choudhary, şirket hissesi için mevcut seviyelerde daha dengeli bir risk/ödüle sahip olduğuna inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 10 Temmuz Haftası

TJX (TJX)

🎯 Loop Capital, TJX’in “TUT” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 75 dolardan 95 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Loop Capital analisti Laura Champine’a göre, mağaza görünümündeki son kontroller satış ve kazanç tahminlerini artırma konusunda analiste güven verdi. Analist bir araştırma notunda yatırımcılara, TJX’teki kadın giyim kategorisindeki makyaj ürünlerinin son yıllara göre daha trend olduğunu söylüyor. Champine, fiyat dışı perakendecilerin bu yıl pazar payı alacağını düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 10 Temmuz Haftası

Sealed Air (SEE) 

🎯 Baird, Sealed Air’in “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve 49 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu. 

🔍 Ne Demiş?

Baird analisti Ghansham Panjabi, hissenin son 15 aydaki “önemli ölçüde düşük performansının” ardından, 2023 bilanço beklentilerinin düşürülmesinin “halihazırda Wall Street’teki temel varsayım” ile dengeli olduğunu belirtiyor. Panjabi, “zorlu” 2. çeyrek bilanço açıklamasından bağımsız olarak, hacmin 3. çeyrek ve sonrasında önemli ölçüde iyileşeceğini ve Sealed Air için 4 dolarlık kazanç gücünün hala gerçekçi olduğunu düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 10 Temmuz Haftası

Jefferies (JEF)

🎯 Morgan Stanley, Jefferies’in  “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 27 dolardan 36 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

Morgan Stanley analistleri, düşük volatilite ve toparlanan piyasaların 2024’te birleşme ve satın alma döngüsüne işaret ettiğini belirtiyor. Analistlere göre önümüzdeki çeyreklerde bilançolar “muhtemelen bulanık” görünse de, yatırımcılar yeni bir birleşme ve satın alma döngüsü başlarken yeni hatlara daha fazla odaklanacak. Morgan Stanley, sermaye piyasalarının “yaşam belirtileri göstermeye başladığına” ve bunun da 2024 yılında birleşme ve satın almalar için daha iyi bir görünüm sağlayacağına inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 10 Temmuz Haftası

Cinemark (CNK)

🎯 B. Riley, Cinemark’ın “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelledi ve şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 20 dolardan 23 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

B. Riley analisti Eric Wold, Cinemark’ın küresel fuarcılık sektöründeki toparlanma içinde “güçlü” bir konumda olduğuna ilişkin görüşünü koruyor. Analistin şirket notunu düşürülmesinden bu yana hissenin Russell 2000’e kıyasla düşük performans göstermesinin “göz ardı edilemeyecek kadar önemli” olduğunu söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 10 Temmuz Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly