Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 1 Ocak Haftası

January 3, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 1 Ocak Haftası

Chipotle Mexican Grill (CMG) 

🎯 Barclays, Chipotle Mexican Grill’ın 12 aylık ortalama hedef fiyatını 1.885 dolardan 2.246 dolara taşıdı ve “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu.

👀 Meksika mutfağına yönelik yemekleriyle bilinen ABD’li restoran zinciri Chipotle Mexican Grill, ABD’nin yanı sıra Birleşik Krallık, Kanada, Almanya ve Fransa’da da restoranlar işletiyor.

 🔍 Ne demiş?

Barclays analistleri, restoran sektöründeki isteğe bağlı yani “casual dining”in 2024 yılında daha iyi performans göstermeye devam etmesini bekliyor. Analistler satışların dirençli olduğunu ve enflasyonun menü fiyatlandırmasından daha hızlı soğuduğunu söylüyor. Barclays’e göre 2024’e doğru ilerledikçe gıda hizmeti distribütörlerinin oldukça iyi konumlandığına inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 1 Ocak Haftası

JPMorgan (JPM) 

🎯 Wolfe Research, JPMorgan’ın “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 181 dolardan 198 dolara taşıdı. 

👀 New York merkezli JPMorgan Chase, ABD’li yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketidir. JPMorgan; Citi, Wells Fargo ve Bank of America ile birlikte ABD’nin en büyük dört bankası arasında yer alır.

 🔍 Ne demiş?

Wolfe Research analistleri, piyasaların şu an varlık yöneticileri ve bankacılık şirketleri için 2024’te olası faiz indirimleri ve yumuşak iniş senaryosunu fiyatladığını ancak aşağı yönlü riskleri yeterince göz önüne almadığını düşünüyor. Şirket, bu kapsamda yüksek varlık hassasiyeti düşünüldüğünde JPMorgan gibi daha kaliteli isimlere yönelmeyi öneriyor. 

Analist Tavsiyeleri - 1 Ocak Haftası

Citigroup (C)

🎯 Wolfe Research, Citigroup’un “SEKTÖR HİSSELERİNE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine taşıdı ve 58 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu.

👀 ABD’nin en büyük üçüncü bankası konumundaki Citigroup; yatırım bankacılığı, kurumsal bankacılık, varlık yönetimi ve perakende bankacılık gibi çeşitli alanlarda hizmet veriyor.

🔍 Ne Demiş?

Wolfe Research analistleri yönetimin gelir hedeflerinin hâlâ “çok fazla agresif” olduğuna inanıyor ancak bunun yatırım durumu üzerinde çok az etkisi olduğunu ve değerleme artışının büyük ölçüde “kendi kendine yardım” kollarına dayandığını söylüyor. Analistler, Citi hisselerinin Wolfe’un not indiriminden bu yana gerilediğini ve yasal düzenlemelerin geri çekilmesi ve personel sayısı eylemlerinden kaynaklanan anlamlı maliyet tasarruflarından kaynaklanan bir dizi destek göz önüne alındığında, hissenin risk/ödülünün artık daha cazip olduğunu belirtiyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Ocak Haftası

Verizon (VZ) 

🎯 KeyBanc, Verizon’un 45 dolarlık hedef fiyatını korurken “SEKTÖRE PARALEL AĞIRLIK” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi. 

👀 ABD’li bir kablosuz ağ operatörü olarak faaliyet gösteren Verizon, 5G ve 4G ağlarının yönetiminin yanı sıra ABD nüfusunun büyük bir kısmına mobil hizmetler de sunuyor. 

🔍 Ne Demiş?

KeyBanc analistleri; 2024 yılında kablosuz ağ sektöründeki rekabet yoğunluğunun düşük olacağını düşünüyor ve bu da Verizon’a daha fazla alan tanıyor. Analistler, Verizon’un bu yıl faturalı telefon segmentinde daha iyi bir performans göstermesini ve geniş bant abone büyümesini AT&T’nin (T) çok üzerine taşımasını bekliyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Ocak Haftası

Rockwell Automation (ROK)

🎯 UBS, Rockwell Automation’ın “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelledi ve 305 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 360 dolara taşıdı. 

👀 Rockwell Automation, endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm teknolojileri sağlayıcısı olarak faaliyet gösteren bir ABD şirketidir. Markaları arasında Allen-Bradley, FactoryTalk yazılımı ve LifecycleIQ Services yer alıyor. 

 🔍 Ne demiş?

UBS analistleri, ABD’nin yeniden şekillenme momentumunun ilk aşamalarında hissenin son beş yılın en düşük seviyesine gerilediğini söylüyor. Ancak şirket, teslim sürelerinin yeniden istikrar kazandığını ve büyük ABD proje siparişlerinin arttığını belirterek, önümüzdeki on iki aylık sipariş toparlanmasında hisse için “yeniden fiyatlandırma fırsatı” görüyor. UBS, 2024 mali yılı boyunca siparişlerin 30% düşüşten 30% artışa geçebileceğini öngörüyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Ocak Haftası

Analist Tavsiyeleri - 1 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly