Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 1 Mayıs Haftası

May 3, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 1 Mayıs Haftası

Uber (UBER) 

🎯Citigroup, Uber’in “AL” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 55 dolardan 57 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Citi analistleri, Uber’in güçlü birinci çeyrek bilançosunu takiben hisselerdeki olumlu harekete dikkat çekerek, Uber One gibi yeni ürünlerin neredeyse tüm pazarlarda şirkete iyi bir getiri sağladığını düşünüyor. Ayrıca Citi’ye göre, sürücü sayısı tüm zamanların en yüksek rakamı olan 5,7 milyona yükselen Uber için bu durum sürdürülebilir bir rekabetçi avantaj sağlıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 1 Mayıs Haftası

Advanced Micro Devices (AMD)

🎯 Benchmark, Advanced Micro Devices’ın “AL” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 103 dolardan 108 dolara taşıdı. 

Dün bilançosunu açıklayan AMD’nin ilk çeyrek kaybı 139 milyon dolar olmuş ve gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre 9% düşmüştü. Ancak CEO Lisa Su’nun pazardaki toparlanmaya paralel olarak yılın geri kalanında büyüme beklediği açıklaması şirket hisselerini destekledi. 

🔍 Ne Demiş?

Analist Cody Acree, AMD’nin ikinci çeyrek için görece “temkinli” bir öngörüde bulunsa da şirketin haziranda sona eren çeyrek dönemden itibaren masaüstü bilgisayar ve veri merkezi segmentlerinde yılın ikinci yarısında kademeli olarak artacağını düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 1 Mayıs Haftası

Dell Technologies (DELL )

🎯 Morgan Stanley, Dell’in “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 45 dolardan 55 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Morgan Stanley analisti Erik Woodring, “Artık masaüstü bilgisayar ekosisteminde daha olumlu bir görüşe sahibiz ve pazarın mart ayındaki dip düzeyinden toparlanmasını bekliyoruz. Masaüstü bilgisayar pazarındaki düşüş eğilimi muhtemelen sona erdi ve DELL performansının bu görünümde güçlenmesini bekliyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 1 Mayıs Haftası

Chewy (CHWY)

🎯 Raymond James, Chewy’nin “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” olan notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve 31,11 dolar olan 12 aylık ortalama hedef fiyatını 36 dolar olarak değiştirdi. 

 🔍 Ne demiş?

Raymond James analistleri, şirketin pandemi sonrası aktif müşteri segmenti üzerindeki baskının azaldığını düşünüyor ve Chewy için yılın ikinci çeyreğinde olumlu bir görünüm öngörüyor. Analistlere göre, şirketin uzun vadede büyümeyi desteklemek ve kârlılığı artırmak için çeşitli kolları mevcut. 

Analist Tavsiyeleri - 1 Mayıs Haftası

Analist Tavsiyeleri - 1 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga