Bültenler

Akşam Bülteni: Netflix, Tesla, Didi, IBM

April 20, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Akşam Bülteni: Netflix, Tesla, Didi, IBM

Gün içerisinde ABD piyasalarında yaşanan önemli gelişmeleri her akşam, Akşam Bülteni’nde öğrenebilirsin. 

İşte, 19 Nisan 2022 tarihinde öne çıkan gelişmeler!

Netflix

🔴 Netflix’ten Bilanço Sonrası Sert Düşüş!

Geçtiğimiz ay yaptırımlar nedeniyle Rusya’dan çekilen Netflix (NFLX), doymuş bir Kuzey Amerika pazarıyla birlikte şirketin ilk çeyrek net abonelerinde beklenmedik bir düşüş yaşandı. 

Abone sayısının açıklanmasıyla birlikte şirketin hisseleri piyasa sonrası borsada 25% oranında sert düşüş yaşadı. Şirketin hisseleri gün içerisinde 348 dolara yükselirken kapanış sonrası 258 dolar seviyelerine kadar geriledi.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

Tesla 2022 Bilanço

🚗 Tesla Bugün İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıklayacak

Tesla (TLSA), 2022 yılı için ilk çeyrek kârını bugün açıklayacak. Açıklamanın ardından şirket, sonuçları tartışmak için bir konferans görüşmesine de ev sahipliği yapacak.

Tesla, şimdiden ilk çeyrekteki araç üretim ve teslimat rakamlarını yayınladı. Bu rakamlar, şirketin gelirini artıran ana faktörler ve şirket yılın ilk çeyreğinde 310.000’den fazla elektrikli otomobil teslim edildiğini doğruladı. 

Bu, Tesla’nın 300.000’den fazla araç teslim ettiği yedinci çeyrek. Aynı zamanda şirket için başka bir rekoru ifade ediyor. 

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

Didi Global

🇨🇳 Çin’deki Yaptırımlar Şirketleri Olumsuz Etkiliyor

DiDi Global (DIDI)‘in New York Borsası’ndan çıkmasıyla ilgili endişeler, salı günü Hong Kong’daki Çin teknoloji hisselerine olumsuz etki etti. Ayrıca Çin hükümeti, ülkenin canlı yayın endüstrisine yeni düzenlemeler getirdi.

Bilibili’nin hisseleri, Çin’in siber güvenlik ajansının ülkenin çevrimiçi video endüstrisindeki yasadışı içeriğe karşı iki aylık bir kampanya başlatmasının ardından Hong Kong’da 11%’in üzerinde düştü.

Kısa video akışı hizmetleri sağlayan Kuaishou Technology, Hong Kong Borsası’nda 3,5% değer kaybetti. Çin’in diğer teknoloji devleri; NetEase ve Alibaba (BABA) ise 2%’lik bir düşüş yaşadı.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

IBM

💸 IBM’in Gelirleri Artıyor

IBM (IBM), ikinci çeyrekte hibrit bulut teklifleri için güçlü satış artışı bildirdi ve bu, şirketin daha yazılım merkezli bir iş modeline geçiş yapmaya devam ederken ivmesini korumasına yardımcı oldu.

Şirketin gelirinde çeyrek boyunca 7,7%’lik bir artış oldu ve bu, ortalama 13,8 milyar dolarlık tahminden biraz daha yüksekti. Satış rakamlarına, geçen kasım ayında ayrılan eski altyapı hizmetleri bölümünün sonuçları dahil edilmedi.

IBM odağını CEO Arvind Krishna‘nın liderliğinde, geleneksel bilgi teknolojisi hizmetlerinden buluta kaydırarak gelirini artırmaya çalışıyor.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

Akşam Bülteni: Netflix, Tesla, Didi, IBM

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı