Borsa Haberleri

Tesla Bugün İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıklayacak

Nisan 20, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Bugün İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıklayacak

Tesla (TLSA), 2022 yılı için ilk çeyrek kârını bugün açıklayacak. Açıklamanın ardından şirket, sonuçları tartışmak için bir konferans görüşmesine de ev sahipliği yapacak.

Tesla, şimdiden ilk çeyrekteki araç üretim ve teslimat rakamlarını yayınladı. Bu rakamlar, şirketin gelirini artıran ana faktörler ve şirket yılın ilk çeyreğinde 310.000’den fazla elektrikli otomobil teslim edildiğini doğruladı. 

Bu, Tesla’nın 300.000’den fazla araç teslim ettiği yedinci çeyrek. Aynı zamanda şirket için başka bir rekoru ifade ediyor. 

👨‍💼 Tesla Analistlerin Tahminlerinin Ötesine Geçmeyi Başarıyor 

Şirket ilk çeyrekte rekor seviyede araç teslimi yaptığından dolayı, birçok analist Tesla’nın kazançlarıyla ilgili olumlu düşüncelere sahip gözüküyor.

Son birkaç yıldır, yatırımcılarının ve Wall Street’in beklentilerini sürekli olarak yenen şirketin önümüzdeki birkaç yıl boyunca yılda yaklaşık 50% oranında büyüyeceği öngörülüyor.

Diğer taraftan, Elon Musk geçtiğimiz yıl, şirketin üç aylık toplantılarına katılmama kararı almıştı. Musk’ın yokluğuna rağmen Tesla’nın yine de üç ayda bir yaptığı görüşmelerde bazı önemli bilgiler sağlaması bekleniyor. 

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti